PlusLiga: Mistrz świata zostaje w Gdańsku

PlusLiga: Mistrz świata zostaje w Gdańsku

Mateusz Mika kolejny sezon spędzi w Gdańsku. Klub poinformował o przedłużeniu umowy na kolejny sezon z mistrzem świata w poniedziałek.

Nadchodzący sezon będzie piątym rokiem gry Mateusza Miki w barwach LOTOS-u. Aktualny mistrz świata karierę rozpoczynał w Kętach, skąd przeniósł się do SMS-u Spała. W 2009 roku związał się z zespołem Asseco Resovii, z którym wywalczył kolejno dwa brązowe i złoty medal PlusLigi. Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego został wypożyczony na rok do LOTOSU Trefla. Kolejny sezon, również na zasadzie wypożyczenia, spędził we francuskim Montpellier Aglomeration Volley UC.

 


W latach 2014-2017 był podstawowym przyjmującym LOTOSU Trefla i będzie tak jeszcze przez rok.

Cieszę się, że na kolejny sezon zostaję w Gdańsku. Wszyscy w klubie, zarówno w jego władzach, jak i sztabie szkoleniowym, wierzą we mnie, troszczą się o moje zdrowie i okazują mi dużo życzliwości. Wierzę, że pod okiem naszego sztabu będę w stanie dojść do optymalnej dyspozycji i w nowych rozgrywkach będę mógł się odwdzięczyć za zaufanie, jakim jestem tu obdarzony – deklaruje Mika.

 

Prezes gdańskiego klubu nie ukrywa zadowolenia.

– Trudno wyobrazić sobie LOTOS Trefl bez Mateusza Miki. Sam „Mikuś” świetnie czuje się w Gdańsku,  a w ciągu czterech sezonów, jakie spędził w Gdańsku, stał się ikoną naszej drużyny. Dlatego zarówno nam, jak i jemu zależało na przedłużeniu kontraktu wygasającego z końcem sezonu. Przez ostatnie dwa lata borykał się z różnymi urazami, przez co nie mógł zaprezentować pełni swoich umiejętności, ale zdajemy sobie sprawę, że w optymalnej formie jest to jeden z najlepszych polskich siatkarzy, który w pojedynkę może wygrywać mecze. Wraz z naszym sztabem szkoleniowym i medycznym dołożymy wszelkich starań, by w nowym sezonie Mateuszowi nie doskwierały już problemy zdrowotne i wierzymy, że wspólnie będziemy mogli się cieszyć jego genialnymi zagraniami i wspaniałymi występami w barwach LOTOSU Trefla – mówi Dariusz Gadomski.

 

 

 

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl


Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *