PlusLiga: MKS Będzin potwierdza kolejny transfer. Jan Fornal nowym przyjmującym.

23-letni przyjmujący, który poprzednie trzy sezony spędził w I ligowym AZS AGH Kraków, otrzymał szansę gry w PlusLidze i od nowego sezonu zasili szeregi MKSu Będzin.
O miejsce w szóstce na swojej pozycji powalczy z dwoma nowymi nabytkami – Adrianem Buchowskim (były zawodnik Indykopolu AZS-u Olsztyn) oraz Jakiem Langloisem (transfer z Gi Group Monza).

 

Bardzo się cieszę, że po czterech latach spędzonych w I lidze będę mógł pokazać to, na co mnie stać na nowym poziomie. Nie ukrywam, że wiążę ogromne nadzieje z klubem z Będzina na osobisty rozwój i możliwość gry w PlusLidze – przyznał Jan Fornal.

Z klubem spod Wawelu był bliski wywalczenia brązowego medalu w poprzednich rozgrywkach, jednak krakowianie w finale pocieszenia ulegli w pięciu spotkaniach Krispolowi Września. – Sezon 2017/2018 oceniam jako bardzo, bardzo udany. Trener Andrzej Kubacki stworzył najlepszy zespół w dziejach AGH, wraz z którym osiągnąłem historyczne, 4. miejsce w lidze. Uważam, że ten rok był dla mnie najowocniejszym,, spośród wszystkich trzech spędzonych w Krakowie – ocenił zawodnik.

W będzińskim klubie na kolejny sezon pozostają Łukasz Kozub, Michał Potera oraz Artur Ratajczak. Na przedłużenie kontraktu zdecydował się także środkowy Bartłomiej Grzechnik.

 

 

Źródło: mksbedzin.pl
Fot. MKS Będzin

(1 ocen, ogólnie: 1,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *