PlusLiga: Nie będzie walkowera dla Espadonu ! PGE Skra wywozi trzy punkty ze Szczecina

PlusLiga: Nie będzie walkowera dla Espadonu ! PGE Skra wywozi trzy punkty ze Szczecina

PGE Skra Bełchatów wywiezie komplet punktów ze Szczecina. Zarząd Espadonu wydał oświadczenie o odstąpieniu od oficjalnego protestu związanego z meczem 4.kolejki PlusLigi rozgrywanego w czwartkowy wieczór. Czy to jednak  koniec tej sprawy, której dokładnie przyjrzy się Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej?


Przypomnijmy, że do sytuacji spornej doszło w końcówce pierwszej partii spotkania, przy stanie 24:23, kiedy to na boisku  niezgodnie z regulaminem przebywało czworo zawodników grających na licencji zagranicznej w drużynie gości: Jurij Gladyr, Nikolay Penchev, Srecko Lisinac, Nicolas Uriarte. Środkowy bełchatowian, Gladyr, mimo posiadania polskiego obywatelstwa, w rozgrywkach ligowych gra z certyfikatem FIVB.


W tej sytuacji, zgodnie z obowiązującym w tym sezonie regulaminem, gospodarze mieli prawo i złożyli  po zakończeniu spotkania oficjalny protest  i wydali oświadczenie w tej sprawie. Drużynie PGE Skry groził walkower oraz kara finansowa w wysokości 30.000 złotych. Tak się jednak nie stanie, z uwagi na to, że Espadon  zdecydował  o wycofaniu wniosku.

 

– Zarząd Espadonu Szczecin informuje, że odstępuje od składania oficjalnego protestu związanego z meczem 4. kolejki PlusLigi siatkarzy Espadon Szczecin – PGE Skra Bełchatów rozegranego 20.10.2016 roku w Szczecinie. Akceptujemy sportowe rozstrzygnięcie na boisku, na którym zdecydowanie lepszą okazała się ekipa z Bełchatowa, której jeszcze raz gratulujemy. O ligowe punkty walczyć zamierzamy jedynie na boisku z zachowaniem zasad fair-play. Równocześnie informujemy, że w koncepcji funkcjonowania naszego klubu nie mieści się zasada poszukiwania punktów za wszelką cenę. Piękno siatkówki jako takie jest dla nas wartością nadrzędną.

 

Zarząd Espadonu Szczecin


 

Czwartkowy wynik meczu i trzy punkty dla PGE Skry  zostają utrzumane. Czy to jednak koniec tej sprawy przekonamy się  niebawem.

 

Espadon Szczecin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (27:29, 19:25, 27:29)

MVP: Marcin Janusz


 

 

 

Źródło: inf.prasowa / espadonszczecin

 

 Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *