PlusLiga: Niemiecki rozgrywający Lukas Kampa na dłużej w ekipie Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel walczy o zajęcie drugiej lokaty na zakończenie fazy zasadniczej. Tymczasem nie czekając na rozwój wydarzeń przedłużył na kolejny sezon kontrakt ze swoim podstawowym zawodnikiem, rozgrywającym Lukasem Kampą.


Prezes klubu Adam Gorol nie kryje zadowolenia z faktu, że niemiecki reprezentacyjny rozgrywający zdecydował się pozostać w ekipie z Jastrzębia na kolejny sezon, który będzie jego trzecim w Pomarańczowych barwach.  – Cieszę się, że zostaje z nami zawodnik tej klasy, co Lukas Kampa. Siatkarz z ogromnym doświadczeniem, dający wysoką jakość sportową, mający pozytywne cechy osobowe i który bardzo dobrze zaaklimatyzował się w Jastrzębskim Węglu. Rozgrywający to pozycja, wokół której buduje się skład zespołu. Jest to więc bardzo dobra informacja dla dalszej budowy i rozwoju naszej drużyny.

Kampa wcześniej przez dwa sezony występował w innym zespole PlusLigi, Cerradzie Czarnych Radom. Jest to potwierdzenie tego, iż w Polsce czuje się bardzo dobrze.

Moje relacje z Lukasem mają dłuższą historię, tym bardziej cieszę się, że udało się go zatrzymać w Klubie na kolejny sezon. To był dla nas zawodnik pierwszego wyboru, jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego. Lukas wykonuje niesamowitą pracę wewnątrz grupy, będąc osobą niezwykle energetyczną i mającą cechy lidera. Nasza strategia zakłada próbę utrzymania w możliwie największym wymiarze trzonu zespołu z obecnego sezonu na kolejne rozgrywki – wyjaśnia włoski szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Roberto Santilli.

33-letni Kampa ma za sobą wiele lat owocnej kariery w najlepszych siatkarskich ligach świata, wliczając w to włoską Serie A1 oraz rosyjską Superligę. Pochodzi z Bochum i tam też stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W klubowej siatkówce dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec z VfB Friedrichshafen. Z Łokomotywem Charków zdobył mistrzostwo Ukrainy, natomiast z Biełogorie Biełgorodem sięgnął po Puchar Rosji.

Spore sukcesy święcił również z reprezentacją Niemiec. Podczas mundialu w Polsce w 2014 roku kadra narodowa tego kraju wywalczyła w Katowicach sensacyjne brązowe medale, a Kampa zakończył turniej z tytułem najlepszego rozgrywającego Mistrzostw Świata. Z kolei podczas Mistrzostw Europy w 2017 roku Kampa sięgnął w Krakowie wraz z kadrą narodową po srebrne medale czempionatu Starego Kontynentu.

Jestem szczęśliwy, że przedłużyłem mój kontrakt w Jastrzębskim Węglu. Wielokrotnie podkreślałem, że czuję się świetnie w Jastrzębiu, PlusLidze i generalnie w Polsce. Przez ostatnie dwa i pół roku włożyłem tutaj sporo energii i wykonałem na rzecz tego Klubu ciężką pracę. Uważam, że Jastrzębski Węgiel rośnie w siłę w każdym aspekcie, a moja misja tutaj jeszcze się nie zakończyła. Naprawdę mam wielkie pragnienie wywalczenia czegoś z tą drużyną i jeśli nadal będziemy wspólnie tak ciężko pracować, możemy to osiągnąć. Zdecydowałem się zostać w Klubie i pomóc, bo chcę dopiąć tego celu. Ci kibice, to miasto, ten Klub i każdy kto czuje się emocjonalnie związany z jastrzębską siatkówką zasługuje na wygranie czegoś i przeżycie razem wspaniałych chwil – mówi sam zainteresowany.

 

Zródło:  inf.prasowa plusliga/ jastrzebskiwegiel.pl

Fot. M-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *