PlusLiga: Niespodzianka w Warszawie, emocjonujący mecz w Radomiu, pewne wygrane faworytów w pozostałych spotkaniach – podsumowanie 28.kolejki

Za nami 28.kolejka sezonu zasadniczego, do którego końca pozostały zaledwie dwie rundy spotkań. Choć faza play-off zbliża się wielkimi krokami, wciąż nie jest znany układ pierwszej czwórki, która zawalczy o medale.

Mimo, że ta kolejka nie obfitowała w mecze na szczycie, przyniosła parę niespodzianek. Już inaugurujące tę serię spotkań starcie Cerradu Czarnych Radom i GKS-u Katowice było niezwykle zacięte. Dużo zwrotów akcji, długimi chwilami bardzo wysoki poziom sportowy i tie-break, którego rozstrzygnięcie przyniósł dopiero 24.punkt – to wszystko sprawiło, że kibice w radomskiej hali, jak i oglądający mecz w telewizji, nie mogli narzekać na brak emocji. Ostatecznie zwyciężyli katowiczanie, a dwa punkty wywalczone w Radomiu przedłużają szansę podopiecznych Piotra Gruszki na awans do pierwszej ósemki.

Serię meczów rozstrzygniętych w piątych setach kontynuowali siatkarze w Szczecinie, gdzie Espadon ostatecznie musiał uznać wyższość BBTS-u Bielska-Białej. Wynik ten jest bardzo istotny dla układu dolnej części tabeli, gdyż dwa punkty wywalczone w spotkaniu z beniaminkiem pozwoliły bielszczanom na awans poza strefę spadkową kosztem Łuczniczki Bydgoszcz.

Równie interesująco było w Warszawie, gdzie miejscowi akademicy podjęli Jastrzębski Węgiel. Inżynierowie potrafili odwrócić wynik spotkania i doprowadzić do piątego seta, po którym mogli dopisać do swojego konta cenne dwa punkty. Porażka w stolicy nieco skomplikowała sytuację jastrzębian, którzy wciąż muszą uważać na goniących ich w tabeli siatkarzy z Olsztyna.

Olsztynianie natomiast wciąż mają matematyczne szanse na udział w walce o medale dzięki sobotniej wygranej w Gdańsku. Choć pierwsze dwie partie nie wskazywały na tak pewne zwycięstwo podopiecznych Andrei Gardiniego, ostatecznie akademicy zwyciężyli w trzech setach, dzięki czemu w pojedynku włoskich szkoleniowców zainkasowali cenne trzy punkty.

W pozostałych meczach zwyciężali faworyci. PGE Skra Bełchatów odniosła pewne zwycięstwo w meczu z AZS-em Częstochową, natomiast Asseco Resovia Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Cuprum Lubin oddali swoim przeciwnikom zaledwie po secie.

Wyniki 28.kolejki:

Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice 2:3 (24:26, 14:25, 25:18, 25:23, 22:24)

Espadon Szczecin – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 23:25, 25:16, 25:23, 18:20)

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:21, 15:12)

Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (26:25, 17:25, 25:21, 25:19)

PGE Skra Bełchatów – AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów – Effector Kielce 3:1 (25:17, 25:14, 20:25, 25:15)

LOTOS Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (26:28, 25:27, 18:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:1 (28:30, 25:18, 25:23, 27:25)

Źródło: inf.własna/plusliga.pl