PlusLiga: Nikola Kovacević nowym zawodnikiem Chemika Bydgoszcz

Serbski zawodnik, znany doskonale polskim kibicom z gry w Asseco Resovii Rzeszów powraca do PlusLigi. Przyjmujący podpisał kontrakt z klubem z Bydgoszczy, który powoli kompletuje skład na następny sezon.

Utytułowany serbski zawodnik może się pochwalić kilkoma tytułami mistrzowskimi z różnych lig. Grał w Serbii i Czarnogórze, Polsce (Asseco Resovia Rzeszów) i Chinach (Fudan University Shanghai). Zdobywał medale także z francuskim Paris Volley czy irańskim Paykan Teheran. Bronił barw Uralu Ufa, Lokomotiwu Nowosybirsk czy Berlin Recycling Volley. Miniony sezon spędził natomiast w barwach rumuńskiej Arcady Galati.

W ekipie narodowej rozegrał 105 spotkań, ma na swoim koncie mistrzostwo Europy z 2011 roku oraz brązowy medal mistrzostw świata 2010. Kovacevic, który zakończył już karierę reprezentacyjną to dwunasty zawodnik w zespole znad Brdy, który w tym sezonie będzie występował pod nazwą Chemik Bydgoszcz.

Do ekipy prowadzonej przez Jakuba Bednaruka dołączyli w okienku transferowym Raphael Vinhedo Margardio, Mateusz Witek, Bartłomiej Lipiński i Maksim Morozow. Z ubiegłego sezonu w teamie zostają filar zespołu – atakujący Bartosz Filipiak oraz Paweł Gryc, Michał Szalacha, Piotr Sieńko, Patryk Akala, Kacper Bobrowski i Adam Kowalski.

Źródło: oprac.własne / FB Chemik Bydgoszcz
Fot. Chemik Bydgoszcz

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *