PlusLiga: Nowa rola Michała Winiarskiego w PGE Skrze Bełchatów

PlusLiga: Nowa rola Michała Winiarskiego w PGE Skrze Bełchatów

Nowe zadanie przed jednym z najlepszych polskich siatkarzy, Michałem Winiarskim, który od nowego sezonu  będzie pełnił rolę asystenta trenera PGE Skry Bełchatów – Roberto Piazzy.

 

Michał Winiarski po zakończeniu bogatej kariery zawodniczej  postanowił skorzystać z propozycji pozostania w klubie. W przyszłym sezonie ligowym zadebiutuje w roli asystenta trenera bełchatowskiej drużyny i będzie prawą ręką Roberto Piazzy.

 

Jeden z najlepszych polskich siatkarzy, kapitan  mistrzów świata z 2014 roku, związany był z PGE Skrą przez 8 lat. Pierwszy kontrakt z bełchatowskim klubem podpisał w 2005 roku. Do Skry przychodził jako wschodząca gwiazda polskiej i światowej siatkówki. Szybko stał się czołową postacią nie tylko żółto-czarnych, ale i reprezentacji Polski. Te słowa wypowiedział 11 lat temu.


Nie będę ukrywał, że chcemy zdobyć Mistrzostwo Polski – zapowiadał po przyjeździe do Bełchatowa i kilka miesięcy później na jego szyi zawisł pierwszy złoty medal.

 

[img title=””]media/storage/images/e4113f.jpg[/img]

 

W siatkarskim CV popularnego “Winiara” jest pobyt we włoskim Trentino, z którym w 2006 roku  wygrał m. in. siatkarską Ligę Mistrzów i mistrzostwo Włoch oraz występ w rosyjskim zespole Fakieł Nowy Urengoj (2013/2014). Po powrocie do polskiej ligi przyjmujący ponownie założył żółto-czarną koszulkę. Oprócz mistrzostwa Ponadto wywalczył z PGE Skrą Puchar Polski oraz medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Skład wicemistrza kraju jest już niemal znany. PGE Skra Bełchatów powalczy także w Lidze Mistrzów, gdzie ma zagwarantowany udział w fazie grupowej. Ostatnim nabytkiem jest atakujący Szymon Romać. Do bełchatowskiej ekipy, która przedłużyła swoje kontrakty (Nikolay Penchev, Marcin Janusz, Srecko Lisinac, Karol Kłos, Robert Milczarek, Mariusz Wlazły) dołączyli reprezentacyjny rozgrywający Grzegorz Łomacz oraz środkowy Patryk Czarnowski.

Z zagranicznej oferty skorzystali Bartosz Kurek (transfer do Ziraatu Bankasi Ankary) oraz Nicolas Uriarte (transfer do Sady Cruzeiro) a kolejny przyjmujący, Artur Szalpuk zdecydował się na przenosiny do LOTOS-u Trefla Gdańsk.

 

 

 

źródło: inf.prasowa / pgeskra.pl

Fot: M-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *