PlusLiga: Nowy przyjmujący i środkowy w ekipie z Lubina

Kadra Cuprum Lubin na kolejny sezon nabiera kształtu – zespół zakontraktował kolejnego przyjmującego, o czym klub poinformował dziś za pośrednictwem strony internetowej. Nowym skrzydłowym lubinian został dobrze znany z plusligowych parkietów przyjmujący, Jakub Wachnik.  Szeregi Miedziowych zasilił także nowy środkowy – Bartłomiej Zawadzki.

 

 

25-latek siatkarską karierę rozpoczął w zespole z Radomia, gdzie z sukcesami występował w rozgrywkach młodzieżowych – Wachnik w barwach Czarnych zdobył mistrzostwo Polski U19. Jako uzdolniony siatkarz był również reprezentantem kraju w reprezentacji Polski kadetów oraz juniorów, a niedługo później przyszło mu zadebiutować na parkietach ekstraklasy. Grę w PlusLidze rozpoczął w barwach swojego macierzystego klubu z Radomia, by dopiero w 2015 roku spróbować swoich sił w lidze belgijskiej, gdzie przyjmujący dołączył do drużyny z Antwerpii. Rok później Wachnik ze zdobytym zagranicą doświadczeniem wrócił do Polski, by bronić barw Dafi Społem Kielce, skąd po tym sezonie trafi do zespołu z Lubina.

Cuprum Lubin podpisał z Jakubem Wachnikiem roczny kontrakt. 

 

Bartłomiej Zawalski – mierzący 204 cm młody zawodnik z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, dołączy do Miedziowej drużyny i uzupełni skład na pozycji środkowego bloku.  Urodzony się w Szczekocinach, pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Norwidzie Częstochowa. Jak sam mówi: „lubi zdrowy tryb życia i różnorodną aktywność fizyczną. Miłością do siatkówki zaraził go brat Mateusz, również środkowy bloku”.  

 

 

 

Źródło: ks.cuprum.pl/opr.włas.
Fot.: ks.cuprum.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *