PlusLiga: Nowy rozgrywający i trener przygotowania fizycznego w Jastrzębskim Węglu. Brązowi medaliści rozpoczną treningi w poniedziałek 7 sierpnia

PlusLiga: Nowy rozgrywający i trener przygotowania fizycznego w Jastrzębskim Węglu. Brązowi medaliści rozpoczną  treningi w poniedziałek 7 sierpnia

W przeddzień rozpoczęcia treningów przygotowawczych do nowego sezonu, Jastrzębski Węgiel znalazł zastępcę Radosława Gila. Nowym rozgrywającym w ekipie Marka Lebedewa został reprezentant Szwecji, Dardan Lushtaku. Do  sztabu szkoleniowego dołączył także Wojciech Bańbuła, trener przygotowania fizycznego, który przejmie schedę po Luku Reynoldsie.

 

 

Reprezentant Szwecji, urodzony w Kosowie, Dardan Lushtaku zastąpi na pozycji rozgrywającego Radka Gila (transfer do Calcit Kamnik w Słowenii).

25-letni zawodnik w barwach narodowych wywalczył brązowy medal Ligi Europejskiej. Z kolei w klubowej siatkówce jako zawodnik belgijskiego Noliko Maaseik przed trzema laty występował w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Zależało nam na tym, żeby znaleźć rozgrywającego z pewnym doświadczeniem, który wsparłby Lukasa Kampę oraz wspomagałby podczas treningu grupę graczy rezerwowych. Dardan pracował w lecie z reprezentacją Szwecji, z którą dotarł do turnieju finałowego Ligi Europejskiej. Ponadto, wcześniej zdobywał doświadczenie w Lidze Mistrzów, co z całą pewnością nam się przyda – ocenia Mark Lebedew, szkoleniowiec  Jastrzębskiego Węgla.

 

Zmiany także w sztabie szkoleniowym. Po odejściu Australijczyka Luka Reynoldsa (został pierwszym trenerem w Berlin Recycling Volleys), za przygotowanie fizyczne zawodników odpowiadać będzie Wojciech Bańbuła.

Nowy członek sztabu szkoleniowego Pomarańczowych jest absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę w roli trenera przygotowania fizycznego rozpoczął jeszcze w trakcie studiów w klubie Kęczanin Kęty. Do PlusLigi trafił w sezonie 2013/14, gdzie od razu został asystentem trenera Krzysztofa Stelmacha w Indykpolu AZS Olsztyn. Z trenerem tym później pracował jeszcze w BBTS-ie Bielsko-Biała. Oprócz tego pracował również w Cerradzie Czarnych Radom, gdzie zetknął się z rozgrywającym naszego Klubu Lukasem Kampą. Wojciech jest obecnie również członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Izraela dowodzonej przez trenera Grzegorza Rysia.

 

Mark Lebedew, trener Pomarańczowych, z optymizmem patrzy na współpracę z nowym trenerem przygotowania fizycznego.  – Po udanym minionym sezonie i dobrej współpracyz Lukiem Reynoldsem, było dla nas ważne, aby znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko trenera od przygotowania fizycznego.Jestem bardzo zadowolony, że byliśmy w stanie znaleźć osobę z doświadczeniem w PlusLidze i poza granicami Polski, i jednocześnie otwartym na pracę w nowym środowisku – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

Na pierwszym wspólnym treningu w poniedziałek, 7 sierpnia, skład brązowych medalistów z ubiegłego sezonu będzie mocno okrojony. Zjawią się na nim wszyscy środkowi (Wojciech Sobala, Jakub Turski, Grzegorz Kosok i Damian Boruch), Patryk Strzeżek, Salvador Hidalgo Oliva oraz Marcin Ernstowicz. Pomocni w treningach na czas nieobecności kadrowiczów mają być młodzi siatkarze z Akademii Talentów.

Reprezentanci swoich krajów mają dołączyć do zespołu w zależności od wyników w poszczególnych rozgrywkach – Mistrzostwach Europy (Maciej Muzaj, Lukas Kampa, Kevin Tillie, Kuba Popiwczak), mistrzostw Norceca(Jason DeRocco) oraz mistrzostw świata kadetów (Jakub Gdowski).

 

 

Harmonogram sparingów Jastrzębskiego Węgla w okresie przygotowawczym:

2 września – towarzyski mecz  z ONICO Warszawa w Kobyłce

15 – 17 września – turniej w Tourcing (Francja)

23-24 września – Memoriał im. Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie

 

 

Źródło: inf.prasowa/ jastrzebskiwegiel.pl

Fot. M-volley.pl

 

 

 

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *