PlusLiga: Nowy trener i nowa nazwa – kieleccy siatkarze wracają do treningów

PlusLiga: Nowy trener i nowa nazwa – kieleccy siatkarze wracają do treningów

Przygotowania do kolejnego sezonu w przypadku drużyny z Kielc wiążą się z ogromnymi zmianami, nie tylko pod względem sportowym, ale i organizacyjnym. Włodarze klubu zapowiadają, że negocjacje z potencjalnym sponsorem tytularnym są już na finiszu.

Po ostatnim rozczarowującym okresie, kielecki zespół zamiast wprowadzać powolne zmiany, postawił na rewolucję. Pierwszym z poważnych kroków była zmiana trenera – szkoleniowcem siatkarzy z Kielc został Wojciech Serafin. Polski trener do tej pory współpracował jako asystent z Andreą Anastasim. – To moja pierwsza samodzielna praca w zespole PlusLigi. O celach sportowych na razie trudno mówić. Oczekuję od zawodników zaangażowania w treningi, bo tylko wtedy będziemy mogli podnosić swoje umiejętności – podkreśla 39-letni Serafin, uznawany za jednego z najbardziej obiecujących szkoleniowców młodego pokolenia w naszym kraju.

Na pierwszym treningu kieleckich siatkarzy pojawiło się aż siedmiu nowych zawodników – m.in. Łukasz Łapszyński, znany z występów w ONICO Warszawie czy Mateusz Czunkiewicz, który występował wcześniej w Łuczniczce Bydgoszcz. W zespole pozostała chociażby para przyjmujących – Maciej Pawliński i Jakub Wachnik, a z Kielcami pożegnali się m.in. Konrad Formela i Marcin Komenda.

Jeśli chodzi zaś o kwestie organizacyjne, kielecki zespół wciąż jeszcze nie podał nazwy, pod którą będzie występował w następnym sezonie. Rozmawiamy jeszcze z kilkoma sponsorami, dopinamy ostatnie szczegóły z nowym sponsorem tytularnym – mówi Jacek Sęk, prezes klubu z Kielc, a zarazem Świętokrzyskiego Związku Piłki siatkowej.

Źródło: opracowanie własne/echodnia.eu
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *