PlusLiga: Odwołanie KPS Skra Bełchatów S.A. od decyzji władz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

PlusLiga: Odwołanie KPS Skra Bełchatów S.A. od decyzji władz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Włodarze KPS Skry Bełchatów S.A. złożyli odwołanie  od decyzji władz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. w sprawie walkowera w meczu z Espadonem. Decyzja o odebraniu punktów już zapadła, natomiast bełchatowianie podtrzymują wcześniejsze stanowisko. – Popełniliśmy błąd i powinniśmy ponieść karę, ale adekwatną do sytuacji i zgodną z obecnymi zapisami regulaminu – mówią szefowie bełchatowskiego klubu.

 

PGE Skra Bełchatów została ukarana walkowerem za nieprzepisowe dokonanie zmian. W  meczu czwartej kolejki PlusLigi przeciwko Espadonowi Szczecin,w jednej akcji pierwszego seta, przy stanie 24:23 dla bełchatowian, na boisku w barwach PGE Skry było czterech obcokrajowców.

Nie chcemy unikać odpowiedzialności, bo zdajemy sobie sprawę, że nie byłoby całej tej dyskusji, gdyby nie błąd po naszej stronie, który niestety rozpoczął lawinę błędów kolejnych osób – informuje prezes PGE Skry Konrad Piechocki. – powinniśmy jednak otrzymać karę, która byłaby adekwatna do popełnionego wykroczenia oraz przede wszystkim zgodną z Regulaminem, bo, tak zwyczajnie i po ludzku, uważamy, że obecna jest zbyt surowa.


Ponadto włodarze Skry zwracają uwagę na niedociągnięcia w Regulaminie. – Chcemy też zwrócić uwagę, że w treści Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, co potwierdził w oficjalnym komunikacie PLPS jej wiceprezes Wojciech Czayka, są luki i nieścisłości. Naszym zdaniem są w nim takie błędy, które uniemożliwiają, zgodnie z prawem, nałożenie kary walkowera na jakikolwiek zespół, który popełni taki błąd – dodaje Piechocki.

KPS Skra w swoim odwołaniu wskazał przede wszystkim na fakt, że punkt 1e paragrafu 35 Regulaminu, na  podstawie którego ukarano klub walkowerem, odwołuje się do przepisów PZPS, które w tym zakresie w odniesieniu do rozgrywek PlusLigi nigdy nie zostały ustanowione i jako takie nie istnieją. Tym bardziej pod względem prawnym, czyni wspomniany przepis Regulaminu niemożliwym do zastosowania. Walkower, którym ukarano bełchatowski klub nie ma więc jakiejkolwiek podstawy prawnej, a sam Regulamin przewiduje zupełnie inne sankcje za przewinienie drużyny PGE Skry (§32 pkt 4 Regulaminu). Klubowi prawnicy wskazali także szereg innych nieprawidłowości.

Nie bez znaczenia powinien pozostać fakt, że klub Espadon Szczecin, choć znajduje się w trudnej sytuacji sportowej, wycofał swój protest i kierując się zasadami fair-play uznał wynik z boiska za ostateczny. Ponadto chcę z całą odpowiedzialnością potwierdzić, że w trakcie meczu sędziowie posiadali wiedzę o popełnionym błędzie, a informacje o tym, iż sprawa wyszła na jaw dopiero po meczu, są po prostu nieprawdziwe – wyjaśnia prezes Piechocki.

 

Źródło: skra.pl

Fot. M-volley

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *