PlusLiga: ONICO Warszawa od poniedziałku w treningowej gotowości

Stołeczni siatkarze także rozpoczęli przedsezonowe treningi w nowym składzie. Na starcie przygotowań, jak w pozostałych ekipach , brakuje kilku kadrowiczów oraz pierwszego trenera, Stephana Antigi.
 

Pierwszy dzień treningowy stołeczni siatkarze rozpoczęli od badań lekarskie w Centrum Medycznym Gamma. – Dzisiejsze badania miały charakter przesiewowy, dopiero na ich podstawie zaplanujemy cykl kompleksowych badań dla całego zespołu ONICO Warszawa. Kluczem do odniesienia sportowego sukcesu wydaje mi się współpraca sportowców z wyspecjalizowanym pionem medycznym. Dlatego przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu każdy z siatkarzy ONICO zostanie przez nas dogłębnie zbadany – powiedział dr Grzegorz Adamczyk, Ordynator CM Gamma, Dyrektor Medyczny, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

W pierwszym treningu w Arenie Ursynów wzięło udział dziesięciu zawodników. Obowiązki kadrowe ma nowy kapitan ONICO,  francuski rozgrywający Antoine Brizard.   Na zgrupowaniu z biało-czerwonymi przebywają Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek. Z reprezentacją Kanady do Polski na Memoriał Wagnera przyjechali  nowy środkowy, Graham Vigrass, Stephane Antiga oraz wracający po dłuższej nieobecności, atakujący Sharon Vernon-Evans.

W najbliższych tygodniach w treningach ONICO Warszawa uczestniczył będzie również Kamil Paterek. Przyjmujący urodził się 8 stycznia 1999 roku i mierzy dwa metry wzrostu. W poprzednich dwóch sezonach występował w drugoligowym AKS Resovia Rzeszów na pozycji atakującego i przyjmującego.

 

 Skład zespołu na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Antoine Brizard, Konrad Buczek,

Środkowi: Graham Vigrass, Jakub Kowalczyk, Jan Nowakowski, Andrzej Wrona,

Przyjmujący: Mateusz Janikowski, Piotr Łukasik, Bartosz Kwolek, Łukasz Wiese,

Atakujący:  Rafael Araujo,  Sharon Vernon-Evans, Bruno Romanutti,

Libero: Damian Wojtaszek, Dominik Jaglarski,

 

Źródło: oprac.własne/ onicowarszawa.pl

Fot. M-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *