PlusLiga: Paweł Rusek powraca do gry w barwach Jastrzębskiego Węgla

„Stary – nowy” libero w Jastrzębskim Węglu. Pomarańczowe barwy w następnym sezonie po sześciu latach przerwy do założy Paweł Rusek. Były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Paweł Rusek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, lubianych i utytułowanych graczy Jastrzębskiego Węgla. Pochodzący z Rybnika zawodnik w przeszłości reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla nieprzerwanie przez osiem sezonów (2004-2012).Zdobył z zespołem w tym okresie: trzy srebrne (2006, 2007, 2010) i brązowy medal mistrzostw Polski (2009), Puchar Polski (2010), klubowe wicemistrzostwo świata (2011), srebrny medal w Pucharze Challenge (2009).

Doświadczenie Pawła zdobyte zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej będzie dla nas bardzo przydatne. Myślę, że na pozycji libero będzie on dobrym wsparciem dla Kuby Popiwczaka, który jest młody, wciąż się rozwija i może być jednym z najlepszych na tej pozycji w Polsce – mówi Ferdinando De Giorgi, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Sam zawodnik jest bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy – Jestem podekscytowany i jednocześnie bardzo się cieszę. Zawsze fajnie jest móc wrócić do siebie. Osiem lat spędzonych w klubie to wspaniała historia. Teraz szykuje się super drużyna, jest świetny sztab szkoleniowy, którego część znam bardzo dobrze. To wszystko wzięte razem na pewno przyciąga. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z PlusLigą, byłem bardzo zżyty z Klubem. Nawet kiedy grałem poza Jastrzębiem, zawsze interesowałem się losami Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Paweł Rusek.

Źródło: inf.prasowa / jastrzeskiwegiel.pl
Fot: m-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *