PlusLiga: Ciekawy mecz w dolnej części tabeli. Pełna pula dla MKS-u Będzin

Cenne trzy punkty powędrowały na konto MKS-u Będzin, którzy potrzebowali czterech setów by pokonać Łuczniczkę Bydgoszcz. Oba zespoły walczą  o  punkty, by oddalić się od strefy spadkowej. Statuetkę MVP otrzymał  przyjmujący będzinian, Jakub Peszko, który zanotował dobre wejście z ławki rezerwowych.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, kiedy o pierwszą przerwę po zepsutych akcjach poprosił trener gospodarzy, Stelio De Rocco (11:13). Będzinianie dogonili rywali i złapali rytm, a po bydgoskiej stronie siatki na zagrywce a potem w ataku mylił się Bartosz Filipiak (18:15). Choć gospodarze zepsuli w końcówce dwa serwisy (23:21), pierwsza odsłona padła ich łupem.

Serwis to element, dzięki któremu to podopieczni Jakuba Bednaruka wyszli na prowadzenie (4:7). Dodatkowo błędy wkradły się w szeregi gospodarzy tego spotkania (9:14), a siatkarze Łuczniki byli na fali (10:17). Słabiej prezentował się Rafael Araujo, za którego na boisku pojawił się Rafał Faryna, a seta zakończył punktowy blok na Marcinie Walińskim (16:25).

Asy serwisowy Jakuba Peszki (4:1) a potem Mateusza Kowalskiego (6:2) dobrze wpłynęły na postawę będzinian na początku trzeciej partii. Siatkarze znad Brdy zniwelowali straty do trzech punktów (17:13), ale gdy Filipiak nie trafił ze skrzydła, na tablicy wyników gospodarze prowadzili już 20:15 a ostatni punkt w partii zdobyli blokiem.

Czwarta, ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia bydgoszczan, ale celną zagrywką w boiska rywala trafiał Kowalski (5:3) i to będzińska ekipa objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Wprawdzie od drugiej przerwy technicznej bydgoszczanie wzięli się za odrabianie strat, na nic się to jednak zdało. Araujo zakończył zaciętą końcówkę seta i trzy punkty powędrowały na konto będzinian.

MKS Będzin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1

(25:23, 16:25, 25:19, 25:23)

MVP: Jakub Peszko

Składy zespołów:

MKS Będzin: Waliński, Klobucar, Kowalski M., Seif, Grzechnik, Araujo, Potera (libero) oraz Peszko, Kozub i Faryna
Łuczniczka: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Szalacha, Filipiak , Gorczaniuk, Kowalski A. (libero) oraz Rohnka, Gryc, Bobrowski i Bieńkowski

Źródło: inf.własna