PlusLiga: Penchev odchodzi z bełchatowskiej Skry

Po zakontraktowaniu nowych zawodników, w klubie z Bełchatowa przyszedł czas na pożegnania – po dwóch latach gry w żółto-czarnych barwach bułgarski przyjmujący, Nikolay Penchev, postanowił zakończyć współpracę ze Skrą. 

26-letni zawodnik w Bełchatowie spędził dwa sezony, z którego pierwszy indywidualnie był dla niego zdecydowanie bardziej udany – Penchev w pierwszym roku stanowił o sile swojego zespołu, w większości meczów występując w pierwszej szóstce. W rozgrywkach ligowych zdobył wtedy 246 punktów (192 atakiem, 29 zagrywką i 25 blokiem). Drugi sezon był dla niego gorszy, a kibice mogli podziwiać grę Bułgara znacznie rzadziej – w dużej części spotkań, jeśli pojawiał się na boisku, wchodził z ławki rezerwowych. Jak podkreślają włodarze klubu, był zawodnikiem od zadań specjalnych – w Bełchatowie zapamiętają przede wszystkim jego niezwykle udaną zmianę w decydującym o Mistrzostwie Polski meczu w Kędzierzynie-Koźlu oraz w ważnym spotkaniu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów na Podpromiu. 

– Pamiętam mój pierwszy wywiad dla skra.pl. Powiedziałem wtedy, że chcę wygrać złoto ze Skrą i to się udało,  czego się bardzo cieszę. Niestety w ostatnim sezonie nie rozegrałem wielu spotkań, ale dałem z siebie 100%, zarówno na treningach, jak i w każdym meczu, w którym dostałem szansę. Nasz dobry wynik był zasługą całej drużyny. – skomentował sam zainteresowany. 

 

Źródło: skra.pl/opr.włas.
Fot.: M-volley.pl

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *