PlusLiga: PGE Skra Bełchatów ukarana walkowerem. Pierwsze punkty Espadonu Szczecin

PlusLiga: PGE Skra Bełchatów ukarana walkowerem. Pierwsze punkty Espadonu Szczecin

Jest decyzja w sprawie weryfikacji meczu PlusLigi Espadon Szczecin  – PGE Skra Bełchatów. Beniaminek zdobywa  pierwsze punkty.

 

Zapadła dziś decyzja w sprawie weryfikacji sytuacji spornej w meczu 4.kolejki PlusLigi pomiędzy Espadonem Szczecin a PGE Skrą Bełchatów.


Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej Spółka Akcyjna, działając na podstawie Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, przyznała punkty za walkower klubowi KPS Espadon Szczecin S.A. oraz ustaliła, że klub KPS Skra Bełchatów S.A. przegrywa spotkanie rozegrane pomiędzy klubami w dniu 20 października 2016 roku wynikiem 0:3 i 0:25 w każdym secie. Decyzja wraz z uzasadnieniem została wysłana do obu zainteresowanych klubów.

 

Sprawa weryfikacji meczu pomiędzy drużynami Espadon – PGE Skra była przez nas rzetelnie i dokładnie analizowana. Decyzja została podjęta, a my zdajemy sobie sprawę, że kara jest dotkliwa, jednak przestrzeganie zasad i regulaminu jest niezwykle ważne w funkcjonowaniu zawodowej ligi. Mam nadzieję, że po tym przypadku uda nam się wprowadzić takie procedury, które wyeliminują możliwość pojawienia się podobnego problemu w przyszłości, a także uczulą drużyny i obsługę meczów, by nie popełniać błędów, które mogą nieść tak poważne skutki – mówi Wojciech Czayka, wiceprezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Tym samym trzy punkty  za mecz z dnia 20 października powędrują na konto Espadonu Szczecin.  Decyzja wiąże się także z karą grzywny dla KPS Skra Bełchatów na rzecz drużyny szczecińskiej oraz PLPS.

 

Zródło:  plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *