PlusLiga: PGE Skra Bełchatów zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata

PlusLiga: PGE Skra Bełchatów zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata

Mamy dobre wieści dla kibiców bełchatowskiej drużyny. Siatkarze Skry, jako drugi polski klub obok złotych medalistów PlusLigi, zagrają w prestiżowym turnieju, jakim są Klubowe Mistrzostwa Świata.

O Klubowe Mistrzostwo Świata powalczy osiem zespołów, w tym dwa polskie – złoty medalista PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, i wicemistrz kraju, PGE Skra Bełchatów. Cieszymy się, że po pięciu latach ponownie zagramy w Klubowych Mistrzostwach Świata. W turnieju wystąpią najlepsze zespoły globu, bardzo utytułowane, więc zapowiada się bardzo wysoki poziom – mówi Prezes KPS Skra Bełchatów, Konrad Piechocki.

W turnieju, którego tegoroczna edycja odbędzie się od 11 do 17 grudnia w naszym kraju, bełchatowianie brali udział już trzykrotnie – za każdym razem z sukcesami. W 2009 i 2010 roku Żółto-Czarni wywalczyli srebrne medale, natomiast w 2012 roku wygrali “mały finał”, a tym samym sięgnęli po brązowy krążek.

Włodarze bełchatowskiego klubu nie ukrywają, że sami chętnie pomogliby w organizacji prestiżowego turnieju: – Nasz zespół spisywał się tam bardzo dobrze, za każdym razem wychodziliśmy z grupy i graliśmy o medale, więc wspomnienia mam jak najbardziej pozytywne. Cieszylibyśmy się, gdyby jedna z grup swoje mecze rozegrała w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie zawsze mogliśmy liczyć na doping naszych kibiców – dodaje Wiceprezes drużyny z Bełchatowa, Grzegorz Stawinoga.  

Uczestnicy Klubowych Mistrzostw Świata:

PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Zenit Kazań, Sada Cruzeiro Volei, Lube Civitanova, Club Ciudad de Bolivar, Sarmayeh Bank Teheran VC oraz drużyna z dziką kartą.


Źródło: skra.pl/opracowanie własne
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *