PlusLiga: Pierwsze ruchy kadrowe w Łuczniczce Bydgoszcz

Łuczniczka Bydgoszcz wygrywając rywalizację o pozostanie w PlusLidze może myśleć o budowie składu na kolejny sezon. Na początek klub poinformował o rozstaniu z pięcioma zawodnikami.

 

Po dwóch latach gry z bydgoskim klubem żegna się środkowy Mateusz Sacharewicz. Z końcem maja wygasają kontrakty Metodiego Ananieva, Jewgienija Gorchaniuka i Edgardo Goasa. W barwach Łuczniczki Bydgoszcz nie zagra także wypożyczony z ZAKSY Kedzierzyn-Koźle – Krzysztof Bieńkowski.

Mateusz Sacharewicz do bydgoskiego zespołu dołączył w sezonie 2016/2017. Wówczas zdobył dla drużyny 214 punktów, w tym aż 81 blokiem. Mateusz okazał się wówczas najlepiej blokującym zawodnikiem PlusLigi. W minionym sezonie został wybrany wicekapitanem zespołu.

Metodi Ananiev i Edgardo Goas do Łuczniczki Bydgoszcz dołączyli przed minionym sezonem. Metodi wystąpił w 34 meczach, zdobywając łącznie 373 punkty. Edgardo był podstawowym rozgrywającym zespołu, kreując jego grę. W styczniu w meczu z Onico Warszawą zadebiutował Jewgienij, dla którego była to pierwsza przygoda z polską ligą. Przyjmujący zagrał w 20 pojedynkach, zapisując na swoim koncie 181 punktów.

Krzysztof Bieńkowski do Łuczniczki został wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, rozgrywając w barwach bydgoskiego klubu czternaście spotkań.

O dalszych zmianach i nowych transferach klub będzie informował w najbliższym czasie.

Źródło: inf.prasowa / luczniczkabydgoszcz.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *