PlusLiga: Pierwsze wzmocnienie zespołu z Będzina

MKS Będzin, po meczach z Łuczniczką Bydgoszcz o uniknięcie barażu, utrzymał się w PlusLidze, jednak to nie jest koniec problemów klubu z Zagłębia. Z MKS-em pożegnał się szereg zawodników, w tym siatkarze kluczowi dla funkcjonowania zespołu, jak Rafael Araujo, Jonah Seif czy Marcin Waliński. Dzisiaj klub podał jednak informację, która może być niewielkim pocieszeniem dla sympatyków MKS-u – nowym przyjmującym będzinian został Adrian Buchowski.

 

Nowy nabytek będzińskiego zespołu, mierzący 194 cm wzrostu, urodził się 30 września 1991 roku w Zielonej Górze, a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w tamtejszej Trzynastce. Następnie występował w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, Jastrzębskim Węglu, Siatkarzu Wieluń, Ślepsku Suwałki, Effectorze Kielce i Indykpolu AZS-ie Olsztyn, z którego trafił właśnie do Będzina. – Po dwóch sezonach w Olsztynie, gdzie często pełniłem rolę „strażaka”, czuję głód gry i chcę pokazać pełnię moich umiejętności – skomentował siatkarz.

 

Przyjmujący w przeszłości występował również w biało-czerwonych barwach, w których zdobył złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2009), tytuł najlepiej punktującego mistrzostw Europy kadetów (2009) oraz brązowy medal Ligi Europejskiej (2015).

 

 

Źródło: mksbedzin.pl
Fot.: mksbedzin.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *