PlusLiga: Piotr Hain i Dawid Gunia zagrają w Jastrzębskim Węglu

Dwaj środkowi, którzy w minionym sezonie występowali w Cuprum Lubin, założą w przyszłym sezonie pomarańczowe barwy. Piotr Hain (kontrakt na dwa sezony) oraz Dawid Gunia (kontrakt na najbliższy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.).

 

Piotr Hain, który powraca do Jastrzębskiego Węgla (zawodnik występował tu w sezonie 2015/2016), swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w STS Victorii Lubliniec, skąd trafił do Delic-Polu Norwid Częstochowa. Następnie został objęty szkoleniem centralnym w SMS PZPS Spała. W PlusLidze zaistniał w Indykpolu AZS Olsztyn, w którym w sumie spędził pięć lat. Jako zawodnik tego klubu został powołany do kadry Polski na Uniwersjadę w Kazaniu, gdzie wraz z drużyną wywalczył srebrny medal.

Dla Dawida Guni również będzie to swego rodzaju powrót, tyle że w rodzinne strony. 31-letni środkowy właściwie przez całą swoją seniorską karierę grał poza regionem. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako junior w AZS Rafako Racibórz, skąd trafił do SMS-u Spała. Następnie grał w pierwszoligowych rezerwach Skry Bełchatów, skąd został wypożyczony do Resovii Rzeszów. Kolejnymi „przystankami” w jego karierze były zespoły akademickie z Częstochowy, Olsztyna i Warszawy, później Transfer Bydgoszcz i wreszcie wspomniany wcześniej Curpum Lubin.

 

Źródło: inf.prasowa / jastrzebskkiwegiel.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *