PlusLiga: Podstawowy atakujący zostaje w Gdańsku

PlusLiga: Podstawowy atakujący zostaje w Gdańsku

Dobra informacja dla kibiców została potwierdzona przez gdański klub. Świetnie spisujący się w tym sezonie atakujący Damian Schulz, zdecydował się przedłużyć kontrakt o kolejny sezon.

 

Damian Schulz, najlepszy atakujący i drugi najlepiej punktujący gracz PlusLigi według rankingów zdecydował się pozostać u boku trenera Anastasiego. Nowy kontrakt został podpisany na rok, z opcją przedłużenia o kolejny.

 

27-letni atakujący w barwach LOTOSU występuje od 2012  ale dwa pierwsze sezony kontraktu spędził na wypożyczeniach do pierwszoligowych zespołów z Poznania i Siedlec. Debiut na plusligowych parkietach miał miejsce w 2014 roku.

 

W sezonie 2016/2017 wystąpił we wszystkich 32 meczach żółto-czarnych, każdy z nich rozpoczynając w wyjściowej szóstce. Zdobył 573 punkty, najwięcej spośród wszystkich ligowców na swojej pozycji, w liczbie zdobytych oczek ustępując tylko Salvadorowi Hidalgo Olivie. Pieciokrotnie nagradzany był statuetką dla najlepszego zawodnika spotkania.

 

Schulz docenił możliwość podnoszenia umiejętności u boku włoskiego szkoleniowca

Przez dwa pierwsze lata pod okiem trenera Andrei Anastasiego podnosiłem swoje umiejętności, a stały progres, który czyniłem, pozwolił mi w ostatnich rozgrywkach spełnić pokładane we mnie nadzieje. Cieszę się, że w tym sezonie udźwignąłem odpowiedzialność, która na mnie spoczywała i jestem szczęśliwy, że w kolejnych rozgrywkach wciąż będę mógł punktować dla LOTOSU Trefla. W Gdańsku czuję się jak w domu i wierzę, że w kolejnych sezonach będę mógł sprawić jeszcze wiele radości naszym kibicom, a przy tym wciąż będę rozwijał się jako siatkarz – deklaruje siatkarz.

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *