PlusLiga: Pojedynek na szczycie w Bełchatowie, ciekawe spotkanie w Katowicach, reszta meczów z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 17.kolejki PlusLigi

PlusLiga: Pojedynek na szczycie w Bełchatowie, ciekawe spotkanie w Katowicach, reszta meczów z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 17.kolejki PlusLigi

Przed nami 17.kolejka PlusLigi, która wyraźnie nabrała tempa. Różnice punktowe między zespołami są minimalne, co tylko podnosi poziom krajowych rozgrywek, które w tym sezonie są wyjątkowo emocjonujące.


Już dziś w Bydgoszczy rozegrane zostanie pierwsze spotkanie tej rundy, w którym Łuczniczka zmierzy się z ONICO AZS Politechniką Warszawską. Obydwa zespoły mają za sobą słabszy okres, więc wynik wydaje się sprawą otwartą. Jednak zespół Jakuba Bednaruka wciąż pozostaje znacznie wyżej notowany, a Inżynierom z pewnością zależy na zrehabilitowaniu się kibicom za ostatnie porażki.


W jednym z jutrzejszych meczów kibice mogą się spodziewać prawdziwej siatkarskiej uczty, gdyż PGE Skra Bełchatów zmierzy się z mistrzem Polski, ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle. Będzie to bezpośredni pojedynek o pozycję lidera, który zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zarówno bełchatowianie jak i goście utrzymują wysoką formę, w tym meczu jednak kluczowa może się okazać „długa ławka” Skry. Zmiennicy gospodarzy już nie raz pokazali, że mogą odmienić przebieg meczu na korzyść bełchatowian, tak więc, mimo małej przewagi punktowej kędzierzynian, wynik pozostaje sprawą otwartą.


Ciekawie zapowiada się również spotkanie w Katowicach, gdzie GKS podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Katowiczanie z pewnością będą chcieli się zrehabilitować kibicom za ostatnią porażkę we własnej hali z ONICO AZS Politechniką Warszawską, jednak to nie będzie łatwe zadanie. Mimo ostatniej przegranej w rozgrywkach Pucharu Polski, akademicy z Olsztyna zdają się być w dobrej formie i wyraźnie aspirują do pierwszej czwórki tegorocznych rozgrywek. Olsztynianie są więc faworytami, jednak beniaminek już w tym sezonie pokazał, że potrafi walczyć z lepiej notowanymi zespołami.


Asseco Resovia ugości zaś Espadon Szczecin. Rzeszowianie są zdecydowanym faworytem, ale fakt, że beniaminek pokonał po zaciętym spotkaniu Cuprum Lubin w 1/8 Pucharu Polski sprawia, że wynik  jest sprawą otwartą.


W pojedynku pomiędzy Jastrzębskim Węglem a AZS-em Częstochowa można się spodziewać pewnej wygranej gospodarzy. Mimo problemów zdrowotnych jastrzębian, wciąż pozostają poza zasięgiem ostatniej drużyny w tabeli, na której korzyść nie działa również wypełniona kibicami hala.


W kolejnym spotkaniu Lotos Trefl Gdańsk podejmie MKS Będzin. Będzinianie w 16.kolejce rozegrali bardzo dobry mecz z wiceliderami tabeli, PGE Skrą, co może dawać nadzieję na wyrównaną walkę z nieco wyżej notowanym rywalem. To spotkanie może okazać się kluczowe w kontekście walki o pierwszą ósemkę sezonu zasadniczego.


Do Bielska Białej wybierają się siatkarze Cerradu Czarnych Radom. Bielszczanie z pewnością będą chcieli przerwać ostatnią serię porażek, jednak wygrana z radomianami nie będzie łatwym zadaniem. Podopieczni Roberta Prygla, mimo słabego początku sezonu, zajmują już siódme miejsce w tabeli, co stawia ich w roli faworyta tego spotkania.


W kolejnym meczu Cuprum Lubin zmierzy się z Effectorem Kielce. Gospodarze wciąż liczą się w walce o pierwszą czwórkę sezonu zasadniczego. Aby jednak mogli myśleć o dogonieniu Jastrzębskiego Węgla w tabeli, muszą zgarnąć pełną pulę w meczach ze znacznie niżej notowanymi zespołami, a więc również w tym spotkaniu. Kielczanie z pewnością nie ułatwią im jednak tego zadania, gdyż w tym sezonie pokazali już, że potrafią stawiać się faworytom.


Terminarz 17.kolejki:


06.01.2017, godz. 20:15 Łuczniczka Bydgoszcz – ONICO AZS Politechnika Warszawska (TV)


07.01.2017, godz. 14:45 PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (TV)


07.01.2017, godz. 15:00 Jastrzębski Węgiel – AZS Częstochowa


07.01.2017, godz. 15:00 BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Czarni Radom


07.01.2017, godz. 17:00 Asseco Resovia Rzeszów – Espadon Szczecin


07.01.2017, godz. 17:00 Cuprum Lubin – Effector Kielce


08.01.2017, godz. 14:45 GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn


08.01.2017, godz. 16:00 Lotos Trefl Gdańsk – MKS Będzin


 

Źródło: inf.własna / plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *