PlusLiga: Poważne osłabienie AZSu Częstochowa. Michał Szalacha wyłączony z gry do końca sezonu

PlusLiga: Poważne osłabienie AZSu Częstochowa. Michał Szalacha wyłączony z gry do końca sezonu

Złe wieści z częstochowskiego obozu. Michał Szalacha, który w poniedziałkowym spotkaniu doznał urazu, nie będzie mógł już pomóc drużynie AZS Częstochowa w sezonie 2016/2017.

Pech nie opuszcza teamu z Częstochowy. Najpierw na zmianę klubu zdecydował się Paweł Adamajtis ( przeniósł się do włoskiej Serie A do klubu Revivre Milano) a teraz poważnej kontuzji doznał Michał Szalacha.

Siatkarz w trakcie poniedziałkowego spotkania z Onico AZS Politechniką Warszawską zerwał ścięgno Achillesa.

– Niestety, badanie USG potwierdziło wstępną diagnozę i jest już pewne, że Michał Szalacha w tym sezonie nie zagra – mówi trener siatkarzy AZS Częstochowa Michał Bąkiewicz.

Atakujący, a wcześniej środkowy częstochowskiej drużyny w środę trafił do Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, gdzie w najbliższym czasie przejdzie zabieg chirurgiczny. Rekonwalescencja, a następnie rehabilitacja zajmą minimum cztery miesiące. Oznacza to, że Szalacha wróci do treningów prawdopodobnie tuż przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do następnego sezonu.

– Bardzo nam żal, że Michała w tym sezonie już nie zobaczymy na boiskach. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia – dodaje Bąkiewicz.

 

Źródło: inf.prasowa / azsczestochowa.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *