PlusLiga: Powrót Artura Szalpuka do Bełchatowa

Po pożegnaniu zespołu mistrza Polski z młodym przyjmującym, Bartoszem Bednorzem, przyszedł czas na znalezienie osoby, która w przyszłym sezonie będzie odpowiadała za przyjęcie bełchatowian. Nowym przyjmującym Skry został kolejny reprezentant Polski, Artur Szalpuk, który do zespołu wrócił po roku spędzonym nad morzem. 

23-latek karierę rozpoczął w Warszawie, gdzie najpierw bronił barw MKS MDK Warszawa, a następnie plusligowego AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie zaliczył bardzo udany debiut w ekstraklasie. Ze stolicy przeniósł się niedaleko, bo do Radomia, gdzie spędził rok, a następnie podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów – w żółto-czarnych barwach zadebiutował w Lidze Mistrzów oraz zdobył swój pierwszy medal ekstraklasy. Przyjmujący Bełchatów zamienił na Gdańsk gdzie spędził bardzo dobry sezon zarówno indywidualnie, jak i drużynowo – Szalpuk wystąpił w 36 meczach PlusLigi, w których zdobył 496 punktów (421 atakiem, 46 blokiem, 29 zagrywką) i aż siedmiokrotnie został doceniony i nagrodzony statuetką MVP. Sam zainteresowany nie chce oceniać swojej gry w barwach gdańskich lwów: – Nie chciałbym podsumowywać swojego indywidualnego występu, ale osiągnęliśmy dobry wynik i myślę, że wszyscy w Gdańsku są z niego zadowoleni. Ja również. – skomentował siatkarz. 

Powodów do zadowolenia z wyniku zespołu na pewno nie brakuje – Trefl Gdańsk okazał się być czarnym koniem turnieju o Puchar Polski i, po spektakularnym zwycięstwie w finale, podopieczni Andrei Anastasiego sięgnęli po trofeum. Gdańszczanie osiągnęli sukces również w mistrzostwach kraju, zdobywając brązowy medal PlusLigi. 

Artur Szalpuk aktualnie przebywa z reprezentacją, a szkoleniowiec drużyny narodowej, Vital Heynen, często korzysta z jego umiejętności, dając mu sporo szans gry. 

Przyjmujący do Bełchatowa wróci na dwa lata. 

 

 

Źródło: skra.pl/opr.włas.
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *