PlusLiga: Powrót siatkarzy Trefla Gdańsk do treningów.

Po wakacyjnej przerwie gdańszczanie powrócili do pracy i przygotowań przed sezonem PlusLigi i Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie w okrojonym składzie odbyło się na siłowni.

 

Na pierwszym spotkaniu zabrakło kilku zawodników. Piotr Nowakowski trenuje na zgrupowaniu reprezentacji w Zakopanem, zaś Kewin Sasak dołączy do drużyny za w sobotę. Na pomoc niemieckiego przyjmującego Rubena Schotta gdańskie lwy będą mogły liczyć dopiero od połowy września, stąd do pomocy w treningach został zaangażowany zawodnik z gdańskiego zespołu z II ligi.

Pierwsze trzy dni treningów są dniami wprowadzającymi, gdzie uczymy zawodników ruchów, Wojtek Bańbuła (trener przygotowania fizycznego) zaznajamia chłopaków z nowymi ćwiczeniami w siłowni, a także będziemy mieć pierwsze zajęcia w hali, by z powrotem złapać kontrolę nad piłkamidla niektórych będą to pewnie pierwsze dotknięcia piłek od dłuższego czasu. Po tych trzech dniach zaczynamy już zajęcia w docelowej dla tego etapu przygotowań konfiguracji – w systemie ‘dwa, jeden, dwa, jeden’ – w przypadku dwóch treningów dzień rozpoczynamy zazwyczaj siłownią, po południu mamy zajęcia w hali. Tak będzie przez najbliższe trzy tygodnie. Później po przedpołudniowych zajęciach w siłowni będziemy wprowadzać też indywidualne treningi z piłkami dla wybranych pozycji, a za cztery tygodnie rozpoczniemy serię meczów sparingów – mówi Piotr Graban, drugi trener Trefla Gdańsk.

W zespole, który powalczy o jak najwyższe na krajowym i europejskim podwórku są nowe twarze. Pierwszy kontakt z Gdańskiem mają za sobą już rozgrywający Marcin Janusz i Serb Nikola Mijailović. – Już po pierwszym treningu widać, że atmosfera w drużynie będzie bardzo dobra, wszyscy się dobrze dogadują. Oczywiście brakuje jeszcze kilku zawodników, ale jest tu dużo pozytywnej energii – powiedział rozgrywający. – Przyjechałem wczoraj późnym wieczorem do Gdańska. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, by reprezentować Trefla. Pierwsze wrażenia mam oczywiście jak najbardziej pozytywne. Nigdy wcześniej nie byłem w Gdańsku, ale słyszałem same dobre rzeczy o tym mieście, więc już się nie mogę doczekać, by je bliżej poznać – dodał serbski przyjmujący.

 

Drużyna i sztab szkoleniowy oraz siatkarski gość specjalny – Giba spotka się w sobotę z kibicami w Hotelu Haffner w Sopocie.

 

Źródło: treflgdansk.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *