PlusLiga: Pożegnalny mecz Andrzeja Kowala z Asseco Resovią Rzeszów w niedzielę

PlusLiga:  Pożegnalny mecz Andrzeja Kowala z Asseco Resovią Rzeszów w niedzielę

 

Kończy się pewna epoka w Rzeszowie. Na specjalnie zorganizowanej przez rzeszowski klub konferencji prasowej, trener Andrzej Kowal poinformował, że niedzielny  mecz będzie jego ostatnim w roli szkoleniowca Pasów.

Asseco Resovia Rzeszów  wciąż pozostaje w grze o brązowy medal PlusLigi. Wiadomo już jednak, że w nadchodzącym sezonie, niezależnie od wyniku niedzielnego spotkania, zespół poprowadzi nowy trener.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, na której obecni byli także prezes klubu, Bartosz Górski oraz Wiceprezes Zarządu Asseco Resovii, Marek Panek, Andrzej Kowal oficjalnie poinformował , że niedzielnym spotkaniem  pożegna się z funkcją pierwszego szkoleniowca drużyny.

 

[img title=””]media/storage/images/8fb123bbb566ade.jpg[/img]

[img title=””]media/storage/images/6672b2c154.jpg[/img]

[img title=””]media/storage/images/ce71cb84e2fe.jpg[/img]

 

 


Dziękuję wszystkim za ten czas, przepraszam za porażki i dziękuje za sukcesy. Bardzo cieszę się z szansy jaką dostałem od klubu, dziękuję za zaufanie. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Bartka Górskiego, Marka Panka i Adama Górala.  Zaufanie z ich strony było kluczem do dobrych wyników sportowych. Osobne słowa podziękowania chciałbym skierować także do moich najbliższych współpracowników, do mojego sztabu, przede wszystkim za lojalność, bo to jest niezbędny czynnik jeśli chcemy myśleć o jakichkolwiek sukcesach. Miałem ogromną satysfakcję ze współpracy z wieloma różnymi zawodnikami. Chciałbym wspomnieć o dwóch bardzo ważnych osobach. Wielkie wyrazy szacunku dla Alka Achrema za pomoc w realizacji celów. Jego rola jako kapitana zespołu była dla mnie bezcenna. Drugą osobą jest obecny kapitan, Jochen Schops. Są to prawdziwi profesjonaliści, z którymi naprawdę miałem wielką przyjemność pracować. Jeszcze raz dziękują za wszystko – podkreślił Kowal.

Andrzej Kowal objął funkcję pierwszego szkoleniowca drużyny w 2011 roku, wcześniej szlifując warsztat trenerski u boku Jana Sucha. Pod jego wodzą rzeszowianie świętowali m.in dwukrotne mistrzostwo Polski,  podwójne wicemistrzostwo kraju czy srebrny medal Ligi Mistrzów.

 

Źródło: opracowanie własne

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *