PlusLiga: Pożegnania i przedłużenia kontraktów w ekipie Indykpolu AZS-u Olsztyn

Zmiany kadrowe nie ominą i czwartego zespołu poprzedniego sezonu. Klub potwierdził odejście w sumie pięciu zawodników. W akademickich barwach nie zobaczymy już Jakuba Kochanowskiego, Tomasa Rousseaux, Adriana Buchowskiego, Łukasza Makowskiego i Blake’a Sheerhoorna. Klub czeka także na decyzję Daniela Plińskiego odnośnie jego przyszłości. Pozytywnymm akcentem jest przedłużenie dwóch umów – w klubie na kolejne dwa sezony pozostają drugi szkoleniowiec, Marcin Mierzejewski oraz libero Jakub Zabłocki.

 

Marcin Mierzejewski stawiał pierwsze kroki w AZS Olsztyn, po czym po zakończeniu kariery zawodniczej  z roczną przerwą na pracę drugiego trenera w Cuprum Lubin (2016-2017 ) powrócił na Warmię i Mazury.

– Negocjacje były bardzo krótkieJestem w swoim rodzinnym mieście, pracuje w klubie, w którym się wychowałem i to było głównym powodem przedłużenia umowy. Wynik z poprzedniego sezonu, który udało nam się osiągnąć, jest bardzo dużą motywacją do jeszcze cięższej pracy. – przyznaje Mierzejewski, który przez kolejne dwa sezony będzie pracował w Olsztynie.

Dla Jakuba Zabłockiego będzie to już czwarty sezon w barwach olsztyńskich akademików. W swojej karierze występował w dwóch olsztyńskich klubach – Chemik oraz UKS Tempo, a później trafił do SMS PZPS Spała (w okresie młodzieżowca został wicemistrzem Polski Kadetów oraz zdobył młodzieżowe Mistrzostwo Polski z SMS PZPS Spałą). Od sezonu 2015/2016 jest zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt libero ekipy ze stolicy Warmii i Mazur został przedłużony o dwa lata!

– Negocjacje trwały trochę czasu, lecz osiągnęliśmy porozumienie – zdradza Kuba Zabłocki. – Od trzech lat, kiedy bronię barw AZS, mamy bardzo dobry zespół. Z roku na rok osiągamy również coraz lepsze wyniki. Cieszę się, że mogę się rozwijać i mimo, że nie gram tyle, ile bym chciał, to czuje, że wykonałem pewien krok do przodu. Cieszę się, że będę mógł pracować przez kolejne dwa lata w tym zespole – mówi zawodnik.

 

Z klubem żegnają się Jakub Kochanowski ( po dwóch latach przechodzi do PGE Skry Bełchatów), Tomas Rousseaux (Belg zostaje w PlusLidzie, zagra  w ekipie Piotra Gruszki w GKS-ie Katowice), Adrian Buchowski, Łukasz Makowski oraz Blake Sheerhoorn. 

 

 

 

Źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *