PlusLiga: Pozycja libero obsadzona w Olsztynie. Michał Żurek i Jakub Zabłocki z ważnymi kontraktami na kolejny sezon

PlusLiga: Pozycja libero obsadzona w Olsztynie. Michał Żurek i Jakub Zabłocki z ważnymi kontraktami na kolejny sezon

Indykpol AZS Olsztyn zajął piąte miejsce w PlusLidze i już myśli o kolejnym sezonie. Pozycja libero jest już “obstawiona” bowiem dwaj zawodnicy na tej pozycji – Michał Żurek i Kuba Zabłocki będą reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2017/2018!


Michał Żurek w olsztyńskich barwach występuje od trzech lat. Nadchodzący sezon będzie jego czwartym. Po grze w Asseco Resovii Rzeszów (2014/2015) oraz Łuczniczce Bydgoszcz (2015/2016),  doświadczony zawodnik powrócił do stolicy Warmii i Mazur, ponownie osiągając z zespołem 5. pozycję na zakończenie sezonu.

 

Zawodnik również nie ukrywa zadowolenia z szybkiego porozumienia z olsztyńskim klubem.

Był to bardzo udany sezon w naszym wykonaniu – mówi Michał Żurek. – Graliśmy równo od pierwszego do ostatniego meczu, a przegrywaliśmy tylko z tymi zespołami, które były od nas lepsze. Jeśli chodzi o rozmowy na temat przyszłego sezonu, to obie strony były zadowolone ze współpracy i każdej ze strony zależało na szybkim porozumieniu. Cieszy mnie wizja zespołu, który powstanie w Olsztynie w przyszłym sezonie – począwszy od szybkiego zatrudnienia na przyszły sezon bardzo dobrego trenera.  Wszystko wskazuje na to, że większość składu z poprzedniego roku zostanie na kolejny sezon. Będzie pewnego rodzaju stabilizacja, z której się bardzo cieszę.

 

Z kolei Jakub Zabłocki w swojej karierze występował w dwóch olsztyńskich klubach – Chemik oraz UKS Tempo, a później  grał w teamie SMS PZPS Spała ( z którą to drużyną zdobył Mistrzostwo Polski Kadetów oraz młodzieżowe Mistrzostwo Polski). Od sezonu 2015/2016 jest zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn.


Według mnie Jakub posiada umiejętności sportowe, aby grać w Plus Lidze jako pierwszy libero – podkreśla Prezes olsztyńskiego klubu. – Przy dobrze grającym Michale Żurku, ciężko mu jednak przebić się do podstawowego składu. Myślę że każdy rok pracy w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn korzystnie wpływa na jego rozwój sportowy. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie częściej pojawiał się na parkietach Plus Ligi.

 

Oba kontrakty zostały przedłużone  do końca sezonu 2017/2018

                                                   

 

Źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *