PlusLiga: Przedsezonowe plany Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel w niepełnym, odmienionym składzie rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w poniedziałek, 20 sierpnia. Ferdinando De Giorgi i jego podopieczni (z wyjątkiem Dawida Konarskiego i Juliena Lyneela, którzy mają obowiązki reprezentacyjne), w planach mają rozegranie kilku przedsezonowych sparingów.

 

W składzie na początku zabraknie dwóch uczestników wrześniowych mistrzostw świata – Dawida Konarskiego i Juliena Lyneela. Nieobecni będą także dwaj niemieccy zawodnicy – Lukas Kampa oraz Christian Fromm, którzy mimo braku awansu na mundial będą trenowali ze swoją kadrą narodową i w Polsce zjawią się na początku września.

 

14 września Pomarańczowi zmierzą się w Łaziskach Górnych z GKS-em Katowice. W dniach 22-23 września jastrzębianie wezmą udział w turnieju w Legnicy i będą rywalizowali z siatkarzami Cuprum Lubin, GKS-u Katowice oraz ZAKSy Kędzierzyn-Koźle. Następnie udadzą się do Rzeszowa na wyjazdowe mecze kontrolne z Asseco Resovią (28-29 września).

Oficjalna prezentacja zespołu odbędzie się 4 października w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

Kolejna okazja do sprawdzenia się w starciu z ligowymi zespołami nadarzy się 6-7 października, kiedy to podopieczni „Fefe” De Giorgiego wystąpią w turnieju Giganci Siatkówki w Wieluniu. W imprezie tej uczestniczyć będzie także mistrz Polski PGE Skra Bełchatów, mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys oraz wicemistrz Niemiec VfB Friedrishshafen.

 

Pierwsze starcie o punkty dla jastrzębian zostanie rozegrane na wyjeździe, w Radomiu a przed własną publicznością zaprezentują się w 3.kolejce (rywalem będzie Stocznia Szczecin).

 

Skład  zespołu na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Lukas Kampa, Nikodem Wolański,

Przyjmujący: Christian Fromm, Julien Lyneel, Salvador Hidalgo Oliva, Patryk Czyrniański

Środkowi: Dawid Gunia, Piotr Hain, Grzegorz Kosok, Jakub Turski,

Atakujący: Jakub Bucki, Dawid Konarski,

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Rusek

 

 

Źródło: oprac.własne / jastrzebskiwegiel.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *