PlusLiga: Radomski klub znalazł zastępstwo za Dejana Vincica

Zespół z Radomia niemal od początku sezonu zmaga się z problemami zdrowotnymi swoich zawodników – urazy Jakuba Ziobrowskiego i Dejana Vincica uniemożliwiły trenerowi Robertowi Pryglowi wykorzystanie podwójnej zmiany. O ile kontuzja atakującego okazała się niegroźna, przerwa od gry doświadczonego rozgrywającego potrwa znacznie dłużej. Włodarze Cerradu Czarnych Radom na okres absencji Vincica postanowili zatrudnić 24-letniego Ukraińca, Dmytro Dolgopolova.

Rozgrywający ma na swoim koncie występy w lidze estońskiej, fińskiej, kazachskiej oraz w rodzimych rozgrywkach, gdzie bronił barw Lokomotivu Kharkov i Luchesk Lutsk. Jak podkreślił ukraiński siatkarz, nie ma problemu z zaaklimatyzowaniem się w Polsce: – Radom jest podobny do mojego miasta rodzinnego. Przede wszystkim chciałbym pomóc moim kolegom z zespołu i grać jak najlepiej. Wcześniej nie miałem dobrych ofert, dopóki nie nadeszła ta z Radomia.

Umowa między Dolgopolovem a radomskim klubem obejmie jedynie okres potrzebny Vincicowi do powrotu do gry. – Sprawy formalne zostały załatwione. Kontrakt jest specyficzny, bo podpisany na okres absencji Dejana Vincicia, która tak naprawdę nie wiadomo, ile jeszcze potrwa. Wstępnie podpisaliśmy umowę z Dymytro na okres dwóch miesięcy. – poinformował prezes Cerradu Czarnych, Wojciech Stępień. Radości z transferu nie kryje trener radomian, Robert Prygiel. – Jestem przekonany, że poziom naszych zajęć i możliwość rotacji w trakcie meczów na pozycji rozgrywającego przyczyni się do większego komfortu i lepszej gry – skomentował szkoleniowiec.

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *