PlusLiga: Radosław Gil i Sergiej Kapelus zagrają w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Do czwartego zespołu minionych rozgrywek dołączyli dwaj nowi siatkarze. Mistrz świata juniorów, Radosław Gil, poprzedni sezon spędził w lidze słoweńskiej, w zespole Calcit Kamnik, z kolei  doświadczony przyjmujący, Sergiej Kapelus, przenosi się z GKS-u Katowice.

Sergiej Kapelus na parkietach PlusLigi spędził aż 8 lat, zaliczając debiut na plusligowych parkietach w 2008 roku w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach fani mogli podziwiać ukraińskiego siatkarza w: Siatkarzu Wieluń, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle czy BBTS Bielsko-Biała. Ostatnie dwa sezony, Siergiej spędził w GKS Katowice.

Negocjacje przebiegły dosć szybko i bez większych problemów – o swoim transferze mówi   Kapelus. – Byłem pozytywnie zaskoczony, kiedy otrzymałem telefon od Prezesa Tomasza Jankowskiego. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zagrać w takim klubie, jak Indykpol AZS Olsztyn. Do tego wiele dobrego słyszałem o trenerze Roberto Santillim. Kiedy zadzwonił do mnie, nie miałem wątpliwości, że kolejny sezon spędzę w Olsztynie.

Mam wielką nadzieję, że uda mi się pomóc drużynie utrzymać równy poziom, który był prezentowany przez AZS w minionym sezonie. Moim największym marzeniem jest zdobycie medalu Mistrzostw Polski z moim nowym zespołem!

Młody rozgrywający w następnym sezonie zagra u boku Pawła Woickiego. Swoją  przygodę z siatkówką zaczynał w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. W swojej karierze występował w SMS PZPS Spała i Jastrzębskim Węglu. Gil dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów oraz mistrzostwo kraju juniorów i wicemistrzostwo Polski juniorów. W 2016 roku Gil wraz z kolegami z drużyny wywalczył złoty medal w rozgrywkach Młodej Ligi.

Potrzebowałem tylko chwili do namysłu i bardzo szybko podjąłem decyzję o przenosinach do Olsztyna. Ważnym czynnikiem, który wpłynął na podpisanie kontraktu, była osoba Pawła Woickiego. Cieszę się, że będę mógł od niego wiele się nauczyć, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Ponadto szkoleniowcem zespołu jest bardzo dobry trener Roberto Santilli, co pomogło podjąć mi decyzję o związaniu się z Indykpolem AZS Olsztyn – komentuje rozgrywający.

O nowych zawodnikach w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Radek Gil jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem – mówi Tomasz Jankowski. – Jest Mistrzem Świata Juniorów i wierzę, że będzie wartościowym zmiennikiem Pawła Woickiego. Myślę, że doświadczenie nabyte przez Radka w Słowenii, będzie procentować w Indykpolu AZS.

I dodaje: – Sergiej z kolei jest doświadczonym zawodnikiem i takiego trener Roberto Santilli szukał do swojej koncepcji. Wiadomo, że Daniel Pliński zakończył swoją karierę, więc doświadczenie Sergieja na pewno nam się przyda.

Źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *