PlusLiga: Radostin Stojczew dyrektorem sportowym Stoczni Szczecin

Stocznia Szczecin odkryła kolejną kartę. Tym razem włodarze zachodniopomorskiego klubu poinformowali, że nowym dyrektorem sportowym został Radostin Stojczew, legenda siatkówki, której zbytnio przedstawiać nie trzeba. Niezwykle ceniony i doświadczony bułgarski szkoleniowiec będzie odpowiedzialny przede wszystkim za długoletni projekt budowy nowego i mocnego klubu, bazującego na solidnych i sprawdzonych strukturach.

 

Stojczew najpierw przez długie lata z sukcesami występował na boisku (medale mistrzostw Bułgarii, Austrii i Francji), później poświęcił się w całości karierze trenerskiej i wypracował sobie renomę jednego z najwybitniejszych fachowców w tej dyscyplinie. Przez lata prowadził czołowe kluby najmocniejszych lig świata (między innymi Dinamo Moskwa, Itas Diatec Trentino oraz Halkbank Ankara) i seryjnie triumfował w rozgrywkach krajowych oraz europejskich.

Na liście jego największych sukcesów trenerskich wymienić należy przede wszystkim trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów, cztery triumfy w Klubowych Mistrzostwach Świata, mistrzostwo Rosji, cztery mistrzostwa Włoch i trzy puchary tego kraju. W latach 2010-2012 Stojczew pełnił także funkcję selekcjonera reprezentacji Bułgarii. W ostatnim sezonie prowadził włoski zespół Azimut Modena.

W stolicy Pomorza Zachodniego Bułgar ma wspomóc klub przede wszystkim swoją wiedzą i doświadczeniem. To właśnie on będzie w dużej mierze odpowiedzialny za projekt zbudowania wielkiej siatkówki w Szczecinie.
W tym przypadku nazwisko i osiągnięcia, których dokonał mówią w zasadzie same za siebie – komentuje Jakub Markiewicz, prezes KPS Stocznia Szczecin. Chcemy uczyć się od najlepszych, a skoro mamy takie założenie, to „Rado” jest idealną osobą, aby nam w tym pomóc. Mamy zamiar zbudować klub o mocnych podstawach, który będzie funkcjonował w ten sposób przez lata i właśnie za to odpowiedzialny jest Stojczew.

Wspólnie z Mieszkiem Gogolem przebudowują obecnie pierwszą drużynę i to on wspiera nas w stworzeniu zdrowych struktur klubu. Naszym celem dalekosiężnym jest dotarcie ze szczecińską siatkówką do takich miejsc, w jakich on już regularnie bywał w przeszłości.

Źródło: inf.prasowa / kpsstocznia.pl
Fot. Stocznia Szczecin

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *