PlusLiga: Rafael Redwitz odchodzi z Asseco Resovii

 

Zmian w szeregach Asseco Resovii Rzeszów ciąg  dalszy. W dniu 12 grudnia 2018 roku za porozumieniem stron została rozwiązana umowa z Rafaelem Redwitzem. Rozgrywający powrócił do Francji, zaś w jego miejsce klub ściągnął swojego wychowanka,  grającego do tej pory w MKS-ie Będzin Łukasza Kozuba.

 

Rafa do Asseco Resovii powrócił przed obecnym sezonem i ponownie rozkochał w sobie rzeszowskich kibiców. Okres przygotowawczy, który francuski zawodnik przepracował wspólnie z drużyną zapewnił mu miejsce w podstawowym składzie na początku rozgrywek. W ostatnich meczach Rafa stracił miejsce w wyjściowej szótce na rzecz dobrze spisującego się Kawiki Shojiego. Wobec kontuzji Mateusza Masłowskiego, problemów z limitami, klub podjął decyzję o szukaniu alternatywnego rozwiązania i pomocy drużynie. Po licznych rozmowach ze sztabem szkoleniowym i samym zawodnikiem podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron.

Niestety, stanęliśmy przed trudnym wyborem i chcąc pomóc naszemu zespołowi musieliśmy podjąć decyzję o rozwiązaniu umowy z Rafą. Wiemy ile znaczył dla naszego zespołu i kibiców, był dobrym duchem drużyny. Jego postawa i zaangażowanie podczas treningów i meczów mogą być przykładem dla młodych zawodnikiem. Niestety, kontuzja Mateusza Masłowskiego zawęziła nam możliwość zmian, ze względu na limity obcokrajowców. Przyjście Łukasza Kozuba da trenerowi szansę na dokonywanie większej ilości zmian i rotowanie zawodnikami w trakcie meczów. Jednego z ulubieńców rzeszowskiej publiczności zastępujemy naszym wychowankiem i mamy nadzieję, że przyniesie nam to zwycięstwa w kolejnych spotkaniach. Bardzo podziękuję Rafie za wszystko, co zrobił dla naszej drużyny i całego klubu – powiedział Krzysztof Ignaczak, Prezes Zarządu Asseco Resovii.

 

 

Źródło:  inf.prasowa / assecoresovia.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *