PlusLiga: Rafał Szymura oficjalnie zawodnikiem mistrzów Polski!

PlusLiga: Rafał Szymura oficjalnie zawodnikiem mistrzów Polski!

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem kolejnego sezonu PlusLigi mistrzowie Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zamknęli skład drużyny. Ostatnim zakontraktowanym w kędzierzynie zawodnikiem jest przyjmujący, Rafał Szymura.

Choć 22-latek w Kędzierzynie trenował od powrotu z młodzieżowych mistrzostw świata, dopiero dziś poznaliśmy jego klubową przyszłość. Rafał Szymura nie figurował na liście siatkarzy, którzy w następnym sezonie będą walczyli z AZS-em Częstochową o powrót do ekstraklasy. Jak poinformowały władze kędzierzyńskiego klubu za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, akademicy znaleźli jednak problemy formalne, które uniemożliwiały Szymurze podpisanie kontraktu. Ostatecznie jednak oba kluby doszły do porozumienia, a młody przyjmujący już oficjalnie został zawodnikiem mistrzów Polski.

Utalentowany siatkarz, który na swoim koncie ma sukcesy z reprezentacyjne (medale mistrzostw Europy i świata kadetów oraz srebro mistrzostw świata juniorów) ma przed sobą ogromne wyzwanie. O miejsce w pierwszej szóstce będzie konkurował z Samem Deroo, Rafałem Buszkiem i Kamilem Semeniukiem.

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *