PlusLiga: Rafał Szymura z ZAKSY przenosi się do GKS-u Katowice

 

Świeżo upieczony mistrz Polski, 23-letni utalentowany przyjmujący  w kolejnym sezonie zagra w drużynie z Katowic. To on był bohaterem i MVP ostatniego meczu finału PlusLigi.  Wcześniej kontrakt z GKS-em Katowice podpisali rozgrywający Jan Firlej, atakujący Wiktor Musiał i Jakub Jarosz, libero Szymon Gregorowicz, środkowy Miłosz Zniszczoł oraz przyjmujący Adrian Buchowski. Umowy z klubem przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. W sezonie PlusLigi 2019/2020 drużynę poprowadzi trener Dariusz Daszkiewicz.

Nowy przyjmujący GKS-u Katowice pochodzi z Rybnika i tam stawiał swoje pierwsze kroki w siatkówce. Następnie spędził trzy lata w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. W tym czasie sięgał z młodzieżowymi reprezentacjami po medale mistrzostw świata i Europy. Seniorską karierę rozpoczął w AZS-ie Częstochowa. Ostatnie dwa sezony spędził w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie oprócz wspomnianego mistrzostwa Polski wywalczył również Puchar Polski oraz srebrny medal PlusLigi.

Rafał to młody i bardzo perspektywiczny, ale także doświadczony już siatkarz. Swoją wartość pokazuje od kilku sezonów, a dobitnie potwierdził ją w końcówce ostatnich rozgrywek PlusLigi. Bardzo cieszymy się, że dołączył do GieKSy. To zawodnik, który doskonale wpisuje się w nasz zespół i z pewnością mocno podniesie jego wartość sportową – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

Źródło: inf.prasowa / gkskatowice.eu

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *