PlusLiga: Roberto Santilli w następnym sezonie nadal będzie prowadził Indykpol AZS Olsztyn

Włoski szkoleniowiec, którzy znany jest ze wcześniejszych występów w PlusLidze (w Jastrzębskim Węglu  w latach 2007 – 2010) przedłużył umowę z ekipą z Warmii i Mazur. Umowa Roberto Santilliego będzie ważna do końca sezonu 2018/2019.

Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął w 1991 roku, od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym oraz Alpitour Traco Cuneo. W kolejnych latach obejmował takie kluby jak: Lube Banca Marche Macerata, Icom Latina czy Iskra Odincowo. Na polu reprezentacyjnym, szkoleniowiec wraz z juniorską reprezentacją Włoch zdobył tytuł Mistrza Europy.

Jestem zadowolony z podpisania nowego kontraktu – mówi Roberto Santilli. – Uwielbiam Olsztyn, ludzi tutaj żyjących i osoby, które tworzą klub. Każdy trener, oprócz wyników sportowych, chciałby zbudować dobrą atmosferę. Taka jest filozofia naszej pracy, jak i całego sportu. Dlatego postawiłem sobie również cel, aby sprawić, by każdy z zawodników czuł się dobrze na boisku, jak i poza nim. Cieszę się, że będę mógł swoją pracę kontynuować również w kolejnym sezonie.

Negocjacje przebiegły w spokojnej atmosferze. Obie strony chciały kontynuować współpracę. Udało się nam dojść do porozumienia, z czego bardzo się cieszę– skomentował.

Zadowolenia z podpisania nowej umowy nie kryje Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Roberto Santilli jest bardzo dobrym trenerem, dlatego cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia – wyjaśnia Tomasz Jankowski. – Jesteśmy zadowoleni z jego pracy w Olsztynie w tym sezonie. Chcielibyśmy kontynuować jego filozofię prowadzenia drużyny w przyszłości. Obecnie skupiamy się jednak na walce o awans do fazy play-off.

Źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *