PlusLiga: Rodrigo Quiroga zastąpi Kevina Tillie w Jastrzębskim Węglu!

PlusLiga: Rodrigo Quiroga zastąpi Kevina Tillie w Jastrzębskim Węglu!

W cieniu rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy, zespoły z PlusLigi zamykają składy drużyn na następny sezon. Nie inaczej jest w przypadku Jastrzębskiego Węgla.

W obliczu problemów z kontraktem francuskiego przyjmującego, Kevina Tillie, Jastrzębski Węgiel postanowił zakontraktować innego siatkarza na tej pozycji. Nowym nabytkiem klubu ze Śląska okazał się być były kapitan reprezentacji Argentyny, Rodrigo Quiroga.

Przyjmujący jest 175-krotnym reprezentantem swojego kraju, a z drużyną narodową wygrał Igrzyska Panamerykańskie (2012) oraz czterokrotnie zdobywał wicemistrzostwo Ameryki Południowej (2007, 2011, 2013, 2015). Podczas tego turnieju dwa razy został wybrany najlepszym przyjmującym imprezy (2013, 2015).

Quiroga jest znany z występów we włoskiej Serie A, skąd przeniósł się do Fenerbahce Stambuł, by z turecką drużyną zdobyć mistrzostwo i krajowy puchar. Następnie spróbował swych sił w brazylijskiej SuperLidze, by w 2016 roku powrócić do swojego pierwszego klubu –  Obras Sanitarias de San Juan. Po epizodzie w lidze arabskiej, postanowił związać się z Jastrzębskim Węglem. – Cieszę się bardzo, że udało nam się pozyskać tego zawodnika i że będzie on mógł pomóc nam w nadchodzącym sezonie. Myślę, że tego gracza nie trzeba przedstawiać polskim fanom. Jest dobrze znany z występów w reprezentacji Argentyny, zresztą przez dłuższy czas był jej kapitanem. Jest to zawodnik ograny na poziomie reprezentacyjnym – skomentował szkoleniowiec jastrzębian, Mark Lebedew.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne
Fot.: jastrzebskiwegiel.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *