PlusLiga: Ruben Schott wzmocni przyjęcie w Treflu Gdańsk

Rocznym kontraktem z trzecią ekipą poprzedniego sezonu związał się niemiecki zawodnik, Ruben Schott. Nowy zawodnik gdańskich lwów to aktualny wicemistrz Europy i mistrz Niemiec z sezonu 2016/2017.

24-letni przyjmujący pochodzi z Berlina, gdzie także zaczynał swoją siatkarską przygodę. W wieku 14 lat rozpoczynał karierę siatkarską w grupach młodzieżowych klubu Berlin Recycling Volleys (SCC Juniors), z którymi sięgnął m.in. po mistrzostwo Niemiec U-18, a także brązowy medal rozgrywek U-20. Następnie trafił do berlińskiego VC Olympia, by po trzech sezonach – w wieku 19-stu lat – powrócić do pierwszej drużyny Berlin Recycling Volleys, gdzie sezon 2013/2014 zakończył z mistrzostwem Niemiec.

To bardzo młody gracz, ale już z dużym doświadczeniem, a także idealnie wpisujący się w kierunek, który obraliśmy przy transferach na sezon 2018/2019, by zbudować skład z zawodników perspektywicznych, którzy mogą się tutaj mocno rozwinąć. Po Maćku Muzaju i Marcinie Januszu to trzeci gracz z rocznika ’94, którego pozyskujemy przed kolejnymi rozgrywkami, ale właśnie z takimi młodymi, utalentowanymi, zmotywowanymi i głodnymi podnoszenia swoich umiejętności siatkarzami chcemy pracować – mówi trener Andrea Anastasi.

Sam zawodnik już oczekuje na nadchodzący sezon ligowy w Gdańsku.
Bardzo się cieszę z możliwości gry w Treflu Gdańsk. Klub ma świetną opinię, a także występuje w jednej z najsilniejszych lig Europy. Słyszałem same dobre słowa zarówno o Treflu, jak i PlusLidze, a także nie mogę się też już doczekać gry przed polską publicznością, która jest najlepsza na świecie! – mówi Ruben Schott. – Cieszę się też z możliwości pracy z trenerem Anastasim – to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który na swoim koncie ma już wiele medali i trofeów. Chciałbym zrobić przy nim kolejny krok w przód w mojej karierze, a także przyczynić się do kolejnego sukcesu – zarówno na jego koncie, jak i klubu oraz oczywiście moim. Mam też nadzieję, że uda mi się przy trenerze poprawić mój włoski – dodaje z uśmiechem zawodnik.

Źródło: inf.prasowa / treflgdansk.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *