PlusLiga: Sam Deroo na dłużej w drużynie mistrzów Polski

PlusLiga: Sam Deroo na dłużej w drużynie mistrzów Polski

 Belgijski przyjmujący, Sam Deroo, w następnym sezonie również będzie reprezentował mistrzów Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Od tego kontraktu ZAKSA rozpoczęła budowę zespołu na kolejny sezon.

24-letni Belg broni barw kędzierzyńskiego klubu od 2015 roku. W tym czasie wywalczył z ZAKSĄ dwa złote medale PlusLigi, a w tym sezonie sięgnął również po puchar Polski. Deroo był kluczem kędzierzynian do każdego z sukcesów, co pokazują nie tylko wypowiedzi ekspertów, ale również statystyki – przyjmujący w zakończonym niedawno sezonie zdobył 450 punktów przy 51% skuteczności. Nic więc dziwnego, że zatrzymanie Belga w Kędzierzynie było jednym z priorytetów klubu.

O wartości Deroo dla ZAKSY świadczyć mogą słowa nowego szkoleniowca mistrzów Polski, Andrei Gardiniego: Dla mnie Sam Deroo to kluczowy zawodnik tego zespołu, bez wątpienia jeden z liderów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Do tego jeden z wyróżniających się siatkarzy grających w PlusLidze, co potwierdził chociażby w tym sezonie. Od początku podkreślałem, jak ważną jest dla mnie postacią w składzie ZAKSY. W mojej wizji budowy zespołu zatrzymanie Sama było bardzo ważne, naprawdę cieszę się, że zostaje z nami i jestem dumny, że będę mógł z nim pracować.

Sam zawodnik również nie kryje zadowolenia z podpisanego kontraktu: Bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE. Zarówno ja, jak i moja dziewczyna czujemy się tutaj jak w domu. Jest mi tu dobrze nie tylko ze względu na sukcesy. Ludzie, otoczenie w klubie, praca jaką wykonujemy – to wszystko przemawiało za pozostaniem w Kędzierzynie – zaznaczył zawodnik, dodając – Wierzę , że w kolejnych sezonach będziemy grać jak najlepiej, że będziemy mieć dobry zespół, który będzie walczył o obronę mistrzostwa kraju, ale też podejmie walkę w Lidze Mistrzów.

Źródło: zaksa.pl/inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *