PlusLiga: siatkarskie hity w Jastrzębiu i Lubinie, Czarni zagrają o przełamanie z Espadonem – zapowiedź 7.kolejki

PlusLiga: siatkarskie hity w Jastrzębiu i Lubinie, Czarni zagrają o przełamanie z Espadonem – zapowiedź 7.kolejki

Dwa spotkania z wysokiego „ C” otworzą 7.kolejkę plus ligowych zmagań. Lider tabeli  powalczy w Jastrzębiu – Zdroju, zaś zajmujący drugą pozycję Cuprum Lubin podejmie bełchatowską PGE Skrę.

 

Przed siatkarzami Asseco Resovii Rzeszów bardzo trudny mecz wyjazdowy na Górnym Śląsku. Siatkarze Pasów, którzy powrócili na fotel lidera, spróbują wywieźć  punkty  w starciu z dobrze radzącą sobie od początku sezonu drużyną z Jastrzębia. Maciej Muzaj i spółka w poprzedniej kolejce pokazali w meczu z Zaksą, jak walczyć do końca. Emocji i ciekawych wymian w piątkowy wieczór nie powinno zabraknąć a kluczem do zwycięstwa może się okazać lepsza dyspozycja dnia.

 

Na drugi siatkarski hit nie trzeba będzie długo czekać. Nieoczekiwany wicelider tabeli, świetnie spisująca się drużyna  z Lubina  spróbuje pójść za ciosem i pozbawić punktów PGE Skrę Bełchatów. Czy będą aż tak gościnni, przekonamy się już w sobotnie popołudnie.

 

AZS Politechnika Warszawska udaje się wraz z kibicami nad morze, by udowodnić, że porażka w akademickich derbach w poprzedniej kolejce była tylko wypadkiem przy pracy. Gospodarz tego spotkania również będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o przegranej  na bełchatowskim parkiecie.

 

W Radomiu spotkają się drużyny, które zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli. O ile Espadon Szczecin mimo, że nie wygrał jeszcze żadnego spotkania, ma już  na swoim koncie trzy punkty za walkower w meczu z PGE Skrą, o tyle  siatkarze Roberta Prygla spisują się dużo poniżej oczekiwań. Presja wyniku może wpłynąć na poziom tej konfrontacji mobilizująco dla obu stron.

 

Ponadto MKS Będzin  zagra na wyjeździe w Bydgoszczy, AZS Częstochowa podejmie u siebie zespół z Bielska a  będący w niezłej formie kielecki Effector tym razem  będzie chciał  urwać punkty  olsztyńskim Indykom.

 

Ostatni mecz  tej rundy będzie transmitowany z katowickiego Spodka, gdzie miejscowy GKS czeka już na przyjazd Zaksy Kędzierzyn – Koźle.

 

 

Terminarz 7.kolejki:

 

 

4 listopada, godz.20:15 Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów (TV)

5 listopada, godz. 14:45 Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów ( TV)

5 listopada, godz. 17:00  Cerrad Czarni Radom –  Espadon Szczecin

5 listopada, godz. 17:00  Lotos Trefl Gdańsk –  ONICO AZS Politechnika Warszawska

5 listopada, godz. 17:00  Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin

5 listopada, godz. 17:00  AZS Częstochowa  – BBTS Bielsko – Biała

5 listopada, godz. 18:00  Indykpol AZS Olsztyn – Effector Kielce

5 listopada, godz. 20:00  GKS Katowice  – Zaksa Kędzierzyn– Koźle( TV)

 

 

Źródło: inf.własna / plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *