PlusLiga: Siatkarze GKS-u Katowice rozpoczęli przygotowania do sezonu

PlusLiga: Siatkarze GKS-u Katowice rozpoczęli przygotowania do sezonu

Choć najważniejsza impreza reprezentacyjna wciąż przed nami, wielkimi krokami zbliża się również sezon ligowy. GKS Katowice, po zakończeniu budowy składu, poinformował o przedsezonowych planach przygotowań.

Katowiczanie, jak większość zespołów z ekstraklasy, przygotowania do startu rozgrywek rozpoczęli od badań wydolnościowych, które odbyły się wczoraj. Podczas pierwszego spotkania nowej drużyny zabrakło jedynie trzech siatkarzy: Marcina Komendy, Emanuela Kohuta oraz Gonzalo Quirogi, którzy wciąż pełnią obowiązki reprezentacyjne. Do zespołu w późniejszym terminie dołączy także szkoleniowiec katowickiego zespołu, Piotr Gruszka, który obecnie pracuje w Spale jako drugi trener reprezentacji Polski.

Siatkarze GKS-u treningi zaczną już jutro od wizyty w siłowni. Mimo wakacji, trener przygotowania fizycznego katowickiego zespołu zadbał o formę swoich podopiecznych: – Pod koniec maja każdy zawodnik otrzymał rozpiskę z ćwiczeniami, jakie miał wykonywać na siłowni – tłumaczy Andrzej Zahorski. Pierwszy trening w hali odbędzie się w czwartek 3 sierpnia. Przez najbliższy miesiąc katowiczanie będą trenowali od poniedziałku do piątku, wykorzystując do tego nie tylko halę, ale także inne katowickie obiekty sportowe (m.in. stadion AWF-u Katowice).

Miesiąc przed startem rozgrywek będzie bardzo pracowity dla podopiecznych Piotra Gruszki. Już 6 września katowiczanie będą mieli pierwszą okazję do sprawdzenia swojej formy w meczu kontrolnym z MKS-em Będzin. Następnie wezmą udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka, by później ponownie zmierzyć się z mistrzami Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w ramach Memoriału Leszka Opałacza w Niemodlinie (21 września). Ostatnim sprawdzianem siatkarzy GKS-u będzie udział w XIII Memoriale Arkadiusza Gołasia (22-23 września).

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opr.własne
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *