PlusLiga: Siatkarze GKS-u przedłużyli fatalną serię porażek pięciosetowym spotkaniem w Olsztynie

Podopieczni Piotra Gruszki po serii sześciu porażek po cenne punkty wybrali się do Olsztyna. Miejscowy AZS nie okazał się jednak zbyt gościnny – olsztynianie pozwolili się zdominować przyjezdnym jedynie w drugiej partii, w której siatkarze GKS-u odnieśli pewne zwycięstwo. Mimo wyraźnej porażki katowiczan po powrocie zespołów na boisko, goście w czwartym secie znacznie poprawili poziom swojej gry, co pozwoliło im doprowadzić do wyrównania wyniku. W decydującej partii trudno było wskazać faworyta, jednak ostatecznie w kluczowych momentach lepsi okazali się gospodarze.

Choć siatkarze GKS-u wywieźli z trudnego terenu cenny punkt, nie mają powodów do radości – przegrany w Olsztynie tie-break zaowocował przedłużeniem fatalnej serii katowiczan do siedmiu porażek z rzędu. W konsekwencji podopieczni Piotra Gruszki spadli na jedenaste miejsce w tabeli.

 

Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:2
(25:20, 19:25, 25:20, 23:25, 17:15)

MVP: Jan Hadrava

 

Składy drużyn:

Indykpol AZS Olsztyn: Kańczok, Hadrava, Żurek (L), Pliński, Zniszczoł, Andringa, Kochanowski, Makowski, Scheerhoorn, Woicki, Buchowski, Rousseaux, Zabłocki (L)
GKS Katowice: 
Krulicki, Stańczak (L), Witczak, Komenda, Butryn, Kapelus, Kalembka, Pietraszko, Fijałek, Kohut, Mariański (L), Sobański, Quiroga

 

Źródło: inf.własna/plusliga.pl
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *