PlusLiga: Siatkarze MKS-u Będzin wznowili treningi

PlusLiga: Siatkarze MKS-u Będzin wznowili treningi

Sierpień to dla plusligowych zespołów czas powrotu do pracy. Po zakończeniu budowy drużyny na następny sezon, do treningu, choć w niepełnym składzie, wrócili również siatkarze z Zagłębia.

Po badaniach lekarskich i przedsezonowej sesji zdjęciowej, której efekty będziemy mogli podziwiać już niedługo, nadszedł czas na powrót do pracy. Poniedziałek upłynął będzinianom pod znakiem pierwszych treningów – porannego na siłowni i popołudniowego w hali. Podopieczni Stelio DeRocco, jak w poprzednich sezonach, domowe spotkania będą rozgrywali w obiekcie sportowym w Sosnowcu przy ulicy Żeromskiego.

Choć kadra na następny sezon jest już znana, będzinianie, jak większość zespołów z ekstraklasy, do przygotowań przystąpili w niepełnym składzie – na pierwszych treningach zabraknie Jonaha Seifa i Rafaela Araujo, którzy pełnią obowiązki reprezentacyjne w drużynach narodowych USA i Brazylii. Oprócz kluczowych zawodników, w Będzinie nie ma również pierwszego trenera. Stelio DeRocco do klubu dojedzie za kilka dni, a obecnie nad drużyną czuwają jego asystenci – Emil Siewiorek i Rafał Murczkiewicz.

Sierpień to czas wzmożonej pracy i budowania schematów gry, natomiast już we wrześniu będzinianie będą mieli wiele okazji do sprawdzenia przedsezonowej formy. Jak donoszą włodarze GKS-u Katowice, siatkarze z Zagłębia rozegrają m.in. spotkanie kontrolne z katowickim klubem.

Skład MKS-u Będzin na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif

Atakujący: Rafał Faryna, Rafael Araujo

Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov, Matej Kök, Jakub Peszko

Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz


Sztab trenerski: Stelio DeRocco, Emil Siewiorek, Rafał Murczkiewicz.

 

Źródło: mksbedzin.pl/inf.własna

Fot.: M-volley.pl


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *