PlusLiga: Siatkarze PGE Skry Bełchatów wracają do treningów

PlusLiga: Siatkarze PGE Skry Bełchatów wracają do treningów

Bełchatowianie, po niemal całkowitym skompletowaniu składu, poinformowali o przedsezonowych planach treningowych.

Już za niecały tydzień siatkarze PGE Skry Bełchatów wznowią treningi – 8 sierpnia bełchatowianie pierwszy raz spotkają się w hali Energia. W pierwszym tygodniu podopieczni Roberto Piazzy odbędą osiem jednostek treningowych. We wtorek i czwartek spotkają się na jednych zajęciach, w środę, piątek i sobotę będą trenować dwukrotnie.

Początek przygotowań z pewnością nie będzie łatwy dla Skry, w której zaszło bardzo dużo zmian, na czele z wymianą sztabu szkoleniowego. Sezon 2017/2018 będzie debiutem Michała Winiarskiego w roli drugiego szkoleniowca bełchatowian. – Ma bardzo dobrego nauczyciela. Roberto Piazza jest doświadczonym trenerem i słynie z bardzo dobrego warsztatu, więc Michał będzie miał się od kogo uczyć. Uważam, że sam także przekaże chłopakom wiele cennych wskazówek, ponieważ pracował z wieloma bardzo dobrymi szkoleniowcami. – skomentował prezes klubu z Bełchatowa.

Konrad Piechocki nie może się doczekać wyzwania, jakim będzie dla PGE Skry kolejny sezon: – Ten czas na pewno będzie bardzo interesujący dla nas wszystkich, będziemy się trochę poznawać, bo w zespole nastąpiło sporo zmian – przede wszystkim zmienił się pierwszy trener. Myślę, że wszystko ułoży się pozytywnie.

Na początku przygotowań zabraknie siatkarzy, którzy pełnią obowiązki reprezentacyjne oraz fizjoterapeuty polskiej drużyny narodowej, Tomasza Pieczko.

Plan gier kontrolnych:

6-7 września: III Memoriału im. Jana Rutyńskiego w Lubinie (PGE Skra Bełchatów, Cuprum Lubin, Espadon Szczecin, Cerrad Czarni Radom)
16-17 września: Giganci Siatkówki w Wieluniu
20 września: Mecz pokazowy z Łuczniczką Bydgoszcz
30 września – 1 października: VII Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów (prezentacja drużyny i mecz pokazowy)


Źródło: skra.pl/inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *