PlusLiga: środowy wieczór pełen niespodzianek, zmiana lidera – podsumowanie 5.kolejki

Środowy wieczór to była kolejka kilku niespodzianek ale i zawirowań w tabeli. Pierwsze porażki odniosły kluby z Rzeszowa i Jastrzębia. Espadon Szczecin, mimo, że swój ligowy mecz przegrał, do swojego konta dopisał trzy punkty za walkower z pojedynku z PGE Skrą Bełchatów.

Plusligowa karuzela rozkręciła się na dobre. Nie ma już drużyn niepokonanych a w żadnej z hal do rozstrzygnięcia wyniku nie był potrzebny tie-break. Niespodzianką była trzysetowa porażka rzeszowian w Lubinie oraz zespołu z Jastrzębia przed własną publicznością z MKS-em Będzin.

Bardzo zacięte spotkanie odbyło się w Bełchatowie, gdzie ostatecznie PGE Skra wygrał nie bez trudu z akademikami z Warszawy.

Spotkania w Bydgoszczy i Katowicach kończyły się w trzech partiach, zaś Indykpol AZS Olsztyn oraz Lotos Trefl jako gospodarze potrzebowali po cztery sety, aby odnieść zwycięstwa.

Emocje były także w Radomiu, który zdołał urwać tylko jednego seta kędzierzyńskiej ekipie. I to właśnie Zaksa jest po raz pierwszy w tym sezonie liderem tabeli po 5.kolejce.

Wyniki 5.kolejki:

PGE Skra Bełchatów – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 ( 25:20, 30:28, 25:22)

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 ( 25:20, 25:20, 25:22)

Łuczniczka Bydgoszcz – BBTS Bielsko Biała 3:0 ( 25:23, 25:19, 25:17)

GKS Katowice – Effector Kielce 0:3 (23:25, 28:30, 19:25)

Indykpols AZS Olsztyn – AZS Częstochowa 3:1 (25:22, 27:25, 17:25, 25:19)

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 1:3 ( 21:25, 31:29, 22:25, 21:25)

Lotos Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin 3:1 ( 25:25, 26:28, 27:25, 25:19)

Cerrad Czarni Radom – Zaksa Kędzierzyn- Koźle 1: 3 ( 22:25, 20:25, 25:23, 19:25)

Źródło: inf.własna / plusliga.pl