PlusLiga: Stabilizacja w Jastrzębskim Węglu. Jason DeRocco z nową umową na kolejny sezon

PlusLiga: Stabilizacja w Jastrzębskim Węglu. Jason DeRocco z nową umową  na kolejny sezon

Jastrzębski Węgiel zatrzymuje kolejnego zawodnika, który kilka dni temu wywalczył brąz PlusLigi. Kanadyjski przyjmujący, Jason De Rocco będzie reprezentował pomarańczowe barwy również w następnym sezonie.

W debiutanckim sezonie w PlusLidze, Jason DeRocco początkowo był zmiennikiem. Po kontuzji Scotta Touzinsky’ego zajął jego miejsce w pierwszym składzie i pomógł drużynie w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski.

26 – letni kanadyjski przyjmujący swoją karierę zaczynał w zespołach uniwersyteckich. Jego pierwszym klubem w Europie był grecki AO Kifisias, skąd trafił do francuskiego St. Nazaire. Ma również za sobą występy we włoskiej Serie A w Andreoli Latina. Z Włoch ponownie wrócił do Francji, gdzie bronił barw Nantes-Reze MVB. Później jeden sezon spędził w klubie z drugiej ligi tureckiej Afyon Belediye.

Włodarze klubu stawiają na stabilizację i budowę składu na następne sezony. Brązowy medal dał Jastrzębskiemu Węglowi możliwość udziału w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. W klubie  zostają podstawowi zawodnicy: Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Maciej Muzaj oraz Grzegorz Kosok.

Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, nasz zespół będzie wzmacniany i nie będzie w nim rewolucyjnych zmian. Zatrzymujemy większość zawodników z drużyny, która wywalczyła brązowy medal i nowy kontrakt dla Jasona De Rocco jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką Jason wykonał dla zespołu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.                                               

Źródło: opracowanie.własne / jastrzebskiwegiel.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *