PlusLiga: Stracone punkty Jastrzębskiego Węgla. Triumf lubinian

W niedzielne popołudnie w Lubinie  podopieczni Patricka Dufloisa podejmowali swoich sąsiadów w tabeli, zespół z Jastrzębskiego Węgla, do których tracili 4 punkty. To ważne dla układu sił w górnej części tabeli spotkanie już od początku pokazało, że żaden z teamów nie ma zamiaru odpuszczać.

 

Pierwsze dwie partie potoczyły się niemalże podobnie. Oba zespoły toczyły walkę punkt za punkt, ale w końcówkach setów jednak lepsi okazali się Miedziowi.  Za sprawą ładnego punktowego bloku Michała Masnego i Piotra Haina prowadzili w meczu 1:0 (25:23). Ostatnie akcje drugiej odsłony to skuteczny  atak Kaczmarka, który dał  gospodarzom meczu piłkę setową, a świetna zagrywka Tahta  przypieczętowała wygraną w drugiej partii.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zdołali przedłużyć losów tego spotkania, popełniając błędy własne i tracąc już w połowie trzeciej partii punkty do rozpędzonych lubinian (13:8), (20:14) i 25:16). Trzy oczka dla siatkarzy Cuprum sprawiły, że szanse tego zespołu w walce o czołową „6” są zachowane (aktualnie 8.pozycja i tylko punkt straty do olsztynian i jastrzębian).

 

 

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)
MVP: Michał Masny

 

 

Składy zespołów:

Cuprum Lubin: Łukasz Kaczmarek, Robert Taht, Dawid Gunia, Filip Biegun, Michał Masny, Piotr Hain, Marcyn Kryś (libero), Bartosz Makoś (libero) oraz Adrian Patucha, Maciej Gorzkiewicz

Jastrzębski Węgiel: Maciej Muzaj, Grzegorz Kosok, Rodrigo Quiroga, Lukas Kampa, Wojciech Sobala, Salvador Hidalgo Oliva, Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Ernastowicz, Jason DeRocco, Damian Boruch, Patryk Strzeżek

Źródło: inf.własna
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *