PlusLiga: Terminarz spotkań półfinałowych i o miejsca 5-16

Po długim sezonie zasadniczym, czas na decydujące starcia o mistrzostwo Polskii poszczególne miejsca. O medale powalczą ze sobą Zaksa Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem i Asseco Resovia Rzeszów z PGE Skrą Bełchatów. Trwają takżę dwumecze o poszczególne miejsca 5-16. O baraż i utrzymanie w Pluslidze zagrają zaś ekipy z Bydgoszczy i Częstochowy.

Na skutek przyspieszenia rozgrywek, uczestników  finału poznamy  już 12 kwietnia. Walka o medale rozpoczyna się już w piątek, 7 kwietnia. W pierwszym z półfinałów, o godzinie 17.30, Jastrzębski Węgiel podejmie u siebie ZAKSĘ Kędzierzyn – Koźle. Aktualni mistrzowie kraju, którzy wygrali fazę zasadniczą, w lidze pokonali jastrzębian dwukrotnie, za każdym razem w tie-breaku. Zwycięstwo odnieśli także w Pucharze Polski. Czy podtrzymają tę passę i wyeliminują czwartą, świetnie spisującą się w tym sezonie ekipę?

PGE Skra Bełchatów rozegra mecz z Asseco Resovią Rzeszów w niedzielę, 9 kwietnia o godzinie 17.30. Rywalizacja pomiędzy tymi dwoma zespołami od dawna wyzwala dużo emocji. W obecnym to rzeszowianie mogą się pochwalić lepszym bilansem, bowiem pokonali podpopiecznych Phillipe’a Blaina  dwukrotnie i to za trzy punkty. Miejscem niedzielnych zmagań będzie  łódzka Atlas Arena. czy doping kibiców poniesie gospodarzy do zwycięstwa?

Wszystkie mecze play-off rozgrywane są według zasad: za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach, po rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1, o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany „złoty set” – tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.