PlusLiga: Test w Olsztynie, walka o punkty w dolnej części tabeli, ważne starcie w Jastrzębiu – zapowiedź 27.kolejki

PlusLiga: Test w Olsztynie, walka  o punkty w dolnej części tabeli,  ważne starcie w Jastrzębiu – zapowiedź 27.kolejki

Sobota  z PlusLigą zapowiada się bardzo aktywnie. Siatkarskie zmagania rozpoczynamy od konfrontacji na szczycie w Olsztynie pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn a PGE Skrą Bełchatów. Wynik tego meczu będzie bardzo ważny, bowiem może już praktycznie przesądzić o układzie sił w górnej części tabeli.

 

Do końca rundy zasadniczej pozostały do rozegrania jedynie cztery kolejki a gry o medale może być pewny tylko aktualny Mistrz Polski. Zaksa Kędzierzyn –  Koźle ma na koncie 60 punktów i do rozegrania niedzielny mecz  z zajmującym 12.lokatę Effectorem Kielce. O miejsce w czołowej czwórce muszą  jeszcze walczyć Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel i Indykpol AZS Olsztyn.

 

Podopieczni Andrzeja Kowala wybiegną na parkiet w Bielsku – Białej w sobotę o 15.00. Mimo, że pierwsze spotkanie zakończyło się tie-breakiem, wicemistrzowie kraju nie powinni  mieć większych problemów z  wywiezieniem punktów.

 

Arcyważna konfrontacja odbędzie się w Olsztynie. Miejscowy Indykpol AZS w ramach akcji siatkarskiej #SuperMarzec podejmie PGE Skrę. Jeśli ogra bełchatowian, zachowa szansę na czołową czwórką. Zwycięstwo przyjezdnych bardzo pokrzyżuje olsztynianom szyki, którzy dodatkowo nie mają autostrady do końca rundy zasadniczej.

 

Będąca niezmiennie na ostatnim miejscu w tabeli AZS Częstochowa zagra ze szczecińskim beniaminkiem. Argumenty przemawiają na korzyść wyżej rozstawionego Espadonu, jednak częstochowianie  pamiętają zacięty tie-break z pierwszej rundy.

 

Trudno wskazać faworyta w kolejnym spotkaniu, w którym zmierzą się teamy z Katowic i Lubina. Marco Falaschi i spółka już udowodnili  niejednokrotnie, że nie składają broni  i  wyjdą na parkiet zmotywowani  do walki z  zajmującą szóstą lokatę lubińską drużyną

 

Wieczorem poznamy także zwycięzcę meczu pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz i LOTOS-em Trefl Gdańsk oraz MKS-em Będzin i ONICO AZS- em Politechniką Warszawską. Szczególnie to drugie spotkanie zapowiada się ciekawie.  Ekipy z Będzina i Warszawy plasują się w środku tabeli i  mają podobny potencjał. Obie wygrały spotkania w poprzedniej kolejce. Która z nich będzie kontynuowała zwycięską passę?

 

Jako ostatni na parkiet wybiegną siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Cerradu Czarnych Radom. Kibice drużyny z Górnego Śląska mogą spodziewać się zaciętego pojedynku, bowiem  jastrzębianie, by myśleć o jak najwyższej lokacie, nie mogą tracić punktów. Radomianie  to rywal zawsze niewygodny, dlatego wynik pozostaje sprawą otwartą.  

 

 

Terminarz 27.kolejki:

 

 

11 marca, godz. 14:45 Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów (TV)

11 marca, godz. 15:00 BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów

11 marca, godz. 17:00 AZS Częstochowa – Espadon Szczecin

11 marca, godz. 17:00 Łuczniczka Bydgoszcz – LOTOS Trefl Gdańsk

11 marca, godz. 17:00 GKS Katowice – Cuprum Lubin

11.marca, godz. 18:00 MKS Będzin – ONICO AZS Politechnika Warszawska

12 marca, godz. 17:00 Effector Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

13 marca, godz. 18:00 Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom ( TV)

 

 

Źródło: opracowanie własne / plusliga

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *