PlusLiga: Tie-break w Kielcach zakończony zwycięstwem lubinian

Kielczanie pokazują, że nie zamierzają odpuścić walki o pozostanie w ekstraklasie. Po sensacyjnej wygranej z Asseco Resovią Rzeszów, przyszedł czas na kolejny dobry mecz z wyżej notowanym rywalem – tym razem z Lubina. 

Kielczanie, po zaciętej końcówce, wygrali seta otwarcia pierwszego meczu 18.kolejki, dając lubinianom sygnał, że wywiezienie punktów z Kielc wcale nie będzie łatwe. Przyjezdni szybko podnieśli się po porażce, jednak mimo ich wygranej w kolejnych dwóch odsłonach meczu, to gospodarze pewnie zwyciężyli w czwartej partii, nie pozwalając swoim przeciwnikom przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Tie-break od pierwszych piłek był niezwykle wyrównany. Choć kielczanie na wyciągnięcie ręki mieli niezwykle potrzebne zespołowi zwycięstwo, ostatecznie muszą się zadowolić jednym punktem, który i tak wydaje się niezwykle cenny – kielecka drużyna walczy o opuszczenie strefy spadkowej, a by tego dokonać, musi odrobić pięciopunktową stratę do Łuczniczki Bydgoszcz i MKS-u Będzin. 

 

Dafi Społem Kielce – Cuprum Lubin 2:3
(25:23, 20:25, 22:25, 25:19, 14:16)

MVP: Łukasz Kaczmarek 

Składy drużyn:

Dafi Społem Kielce: Biniek (L), Szymański, Stępień, Schamlewski, Wachnik, Nalobin, Pawliński, Superlak, Dokić, Adamski, Czunkiewicz (L), Łapszyński, Morozau
Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Kryś (L), Makoś (L)

 

Źródło: inf.własna/plusliga.pl
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *